aa8877

Co znamená ve světě sportovních sázek sázka „over/under“, nikoliv ale na klasických např. 5.5, ale 5.0?

Co znamená ve světě sportovních sázek sázka „over/under“, ale na např. na klasických 3.5 nebo 5.5, ale na 5.0 (např. na bwin.com nebo bet365.com)?
Doplňuji:
No když jsem ale koukal na kurzy, pohybovaly se na stejné úrovni, jako při sázka např. na 5,5, přestože by měly být vyšší, protože při sázce na over/under 5,0 vzniká ještě ta třetí nevýherní možnost, že padne 5 golů… to mě mátlo, jinak bylo teda nejjednodušší vysvětlení to, že 0–4 góly jsou under 5,0 a 6-X je over 5,0… dík

Odpovědi
bolak

Záleží na tom na co vsázíš, pokud dáváš OVER, tak je 5,0 to samý co 5,5, ale pokud dáváš UNDER, tak při sázce 5,5 bereš výhru narozdíl od sázky 5,0 i v případě že padne přesně 5 gólů. Je to prostě jinej styl sázek, jinak v tom nic nehledej, akorát sázkovka si tak jistí nejpravděpodobnější výsledek (5 gólů).

bolak

těch 5 gólů sice je třetí možnost, ale ty možnosti nejsou v poměru 1:3, šance že padne PŘESNĚ 5 gólů, ač je možná nejpravděpodob­nější, tak je minimální :), a co se týče sázky OVER, tak tý se to vůbec netýká jak už jsem psal, takže tam kurzy musí (měly by) být úplně stejné