Retko

Co znamena parcialita u relacnich databazi???

Nejaky priklad prosim…

Diky

Odpovědi
BblackK

Parcialita souvisí s kardinalitou. Kardinalita říká zdali se múže entita (tabulka) účastnit vztahu vícekrát, parcialita zdali se daná entita (tabulka) musí ( nebo nemusí účastnit vztahu. V modelech se povinnost značí plnou čarou / 1 a nepovinnost přerušovanou čarou / 0.
Př.: Eviduješ festivaly a interprety.

  1. povinnost: každý festival musí mít alespon jednoho interpreta, každý interpret musí hrát alespon na jednom festivalo
  2. nepovinnost: festival může (tzn nemusí) mít interpreta, festival může (ale nemusí) mít interprety
  • nezáleží jestli může mít max 1 nebo N – to už je kardinalita, parcialita řeší pouze tu ne/povinnost účasti entity ve vztahu

postcd

Parciální je dílčí, místní, tak to bude asi databáze rozdělená do více částí/sekcí/oddílů. Možná něco jako tzv. indexy u mysql databází.

MK44

Asi se myslí získání jen částečné informace, neúplných informací, ne všech informací oproti možnosti získat všechny informace, plnou sadu informací.
Může to být způsobeno chybným návrhem databáze, neúplnými informacemi v tabulkách, konflikty při slučování databází nebo při dotazování na více databází zároveň atd.