Michal Kole

Co znamená LED TV ?

Že obraz vzniká pomocí LED diod nebo, že má pouze LED podsvícení?

Nejlepší odpověď
anonym

to znamená že místo katodových trubic se jako PODSVĚTLENÍ používájí (úspornější a stálejší) LED diody …

pozn: displej, kde svítí každý pixel samostatně (a černá tedy vůbec neprosvítá) už také existuje je to ve svém principu displej AMOLED firmy Samsung, běžně je používaný u lepších mobilních telefonů této firmy – v televizní přijímačích se však AMOLED ještě neprosadil, cena teprve klesá na únosnou mez