100 Hz Lcd televize , je to jen podvod ?

vím co znamená 100hz u staré Crt bachraté obrazovky, paprsek dokáže100 krát za sekundu rozsvítit celý obraz který po každém takovém vybuzení postupně zhasíná. právě díky rychlosti 100 Hz bliká obraz rychleji a díky tomu se zda stálejší .. to však platí jen u crt, neplatí to u plochých lcd televizi, obraz zde totiž vůbec nebliká a tak se údaj 100 Hz u lcd televizí zda jen jako obyčejný podvod ?
Doplňuji:
obecně se tvrdí že lidské oko nedokáže vnímat pohyb rychleji nez 30 snímku za sekundu … fps 50 snímku tuto mez velmi bohatě překračuje a 100 snímku za sekundu se zda už jen jako obraz pro mimozemšťany … co si o tomto parametru patrně zneuzivaneho myslíte vy?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Podvod to není. Znamená to, že se obraz do panelu opravdu posílá 100× za sekundu. Výhodu to má u sledování Blu-Ray disků, pokud mají 100fps, nebo pokud třeba napojíte televizi na počítač.

Běžné televize mají 60Hz.
Doplňuji:
Moje oko určitě pozná rozdíl mezi 30 a 50 snímky. Prožitek je mnohem lepší (počítačové hry).

Stejně tak rozdíl mezi 50 a 100 snímky bude znatelný, hlavně v tom, že se nebude obraz rozostřovat uměle (nebo vlivem nízké reakce kamery), ale rozostří (rozmázne) se přímo okem.

V prospektech obchodů jsem také viděl, že tvrdili, že výhodu budeme mít hlavně při sledování sportů.

Chtělo by to srovnat, jenže ono zdrojů, ze kterých by se dalo pustit 100 snímkové video není moc. Zatím jsem to neviděl.