mytus

co znamená

Parcela nemá evidované BPEJ

Nejlepší odpověď
panenka

Bonitovaná půdně ekologická jednotka je pětimístný číselný kód související se zemědělskými pozemky. Vyjadřuje hlavní půdní a klimatické podmínky, které mají vliv na produkční schopnost zemědělské půdy a její ekonomické ohodnocení.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/BPEJ

Další odpovědi
kazisvět

BPEJ není zpravidla evidována u parcel, na kterých nebyla prováděna žádná zemědělská činnost, například pozemky ve městech.

U kvalitních parcel s dobrým BPEJ je šance na vyjmutí z půdního fondu a povolení stavby minimální.