googler

Co zařídit při nákupu auta?

Ahoj, mám vyhlédnuté své první auto (předváděcí model, DasWeltAuto (Auto Heller Ostrava) a potřeboval bych poradit, co všechno zařídit, abych mohl vyjet co nejdříve? Ještě by mě zajímalo, jak je to se zimními pneu, může mi to přezut prodejce (za kolik, musím si zakoupit pneu?)?

Děkuji za odpověď,

T.

Odpovědi
cukrar

Musíte se s tímto dotazem obrátit na prodejce auto Heller. Jelikož píšete málo informací, nelze odpovědět, nebo jen spekulovat.

klumprt

Ojeté či nové? To je docela zásadní otázka.
Ojeté z bazaru nebo od fyzické osoby?
Z bazaru malého nebo velkého a zavedeného?

Doplňuji:
Takže jde o zavedenou seriózní firmu. Předpokládejme, že s přepisem vám pomohou, určitě vědí co je potřeba a budou mít sami zájem, aby to proběhlo hladce. Dneska se musí na úřad s ověřenou plnou mocí, takže možná budete muset nechávat ověřit svůj podpis a oni všechno zařídí. Anebo vám dají potřebné dokumenty a na úřad půjdete sám.
Každopádně před registrací auta na nového vlastníka musí jít auto na STK na evidenční kontrolu a musí mít uzavřené povinné ručení. Je možné, že vám prodejce nějaké povinné ručení nabídne. Osobně bych si ho radši uzavřel sám, dneska to jde po internetu docela snadno. Evidenční kontrola je záležitost pár stovek a nějaká hodinka na STK. STK – stanice technické kontroly je v každém větším městečku a připravte se na to, že tam budete pravidelným návštěvníkem. Každé dva roky budete jezdit na technickou kontrolu.
Co se týče pneumatik, tak se podívejte na internetu, co by se dalo sehnat za gumy, dle rozměrů kol ve velkém techničáku. podívejte se na ceník nějakého blízkého pneuservisu, kolik by tak stálo přezutí. Pak se zeptejte prodejce automobilu, co vám nabídne. Třeba se to vyplatí a ušetříte si návštěvu pneuservisu.

anonym

Zařídit musíš převod auta,kupní smlouvu,podle toho kde to kupuješ.Popř platit ekol.daň.to záleží jak je to auto staré.
Zaplatit si poté svoji pojistku a na pneu se domluv s prodecem.Cena je okolo 40–600kč za přezutí tvých pneu v servisu.

googler

Předváděcí model, DasWeltAuto (Auto Heller Ostrava, čili větší autosalon).