Avatar uživatele
luckykubrt

Co všechno se dá nebo nedá vytisknout v 3D tiskárně?

Například potraviny, různé figurky nebo třeba i komponenty do počítače? Už jste někdo jedl něco vytisknuté v 3D tiskárně?

Zajímavá 0 před 2679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

3D tisk má řadu omezení.
Materiálové – lze tisknout jen několika druhy plastů, s určitými obtížemi kovy. Obrovskými tiskárnami na beton lze vyrábět stavební díly. Jídlo se zatím tisknout nedá.
Topologické – určité tvary nelze převést do programu řídícího tiskárnu. Problematické jsou například vnitřní dutiny.
Rozměrové – s velikostí tiskárny roste prudce její cena. Někdy je výhodnější výrobek slepit z menších částí.
Technologické – deformace vlivem smršťování materiálu při tuhnutí apod.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dominno

mně se podařilo zatím vytisknout cokoliv, co jsem si na PC vymodeloval, takže bych řek, že prakticky cokoliv, záleží na tiskárně, já tehdá na doporučení v NCčkách vybral Felixku a s tou se tiskne v pohodě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Mě by třeba opravdu hodně zajímalo, jak mám vybrat kvalitní 3D tiskárnu? Dokážete mi poradit, podle čeho se tak vybírá prosím?

Avatar uživatele
Renikled

3D tiskárnu musíte vybírat hlavně podle toho, co na ni pak budete chtít dělat a tisknout. Když ale do tiskárny budete kupovat kvalitní tiskové struny, tak je to základ úspěchu. Koupil jsem 3D tiskárnu za dvacet tisíc a zvládám na ní dělat i složitější věci.

Avatar uživatele
Petrovskalui

Tak za dvacet tisíc, to není zase tak úplně hrůza. Mohu se prosím zeptat jakou tu tiskárnu jste za dvacet tisíc pořídil? Ideálně kde bych se na ni mohla třeba i podívat?

Avatar uživatele
Renikled

Není, právě že v dnešní době se dá koupit 3D tiskárna už docela za pěkný peníz a v kvalitě. Jestli budete tedy vybírat, tak doporučím mrknout se na stránky obchodu nc.cz , kde 3D tiskárny prodávají. Jak jsem psal, tak mě se podařilo tam 3D tiskárnu pořídit za pěkné peníze a hlavně tiskne fakt dobře.

Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Taky mám nově 3D tiskárnu a zatím jsem se do ničeho většího nepustil. Ono se to nezdá, ale je to docela fuška. Tisknu teď hodně čísla a podobné jednoduché tvary. Chtěl bych je pak provrtat a dát na šňůrku pro syna na hraní. 3D tiskárna byla docela drahá, tak mě překvapilo, že příslušenství pro 3D tiskárny už vychází cenově dobře 🙂 .

Avatar uživatele
Dominno

Dubraro: já 3D tisk celkově vnímám jako technologický pokrok a výhodný tah, sice to chce menší investici, ale výsledky pak stojí za to!

před 1155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Dubraro: Dá se vytisknout vše co lze nějakým způsobem dostat do tekuté podoby a pak nějak rozumně zase nechat ztuhnout. V potravinách existují tiskárny přinejmenším na různé ozdoby, je možné si nechat vytisknout vlastní ornament na dort a pod.
http://techne­t.idnes.cz/3d-tiskarna-natural-machines-lynette-kucsma-fe3-/tec_technika­.aspx?c=A141104­_151119_tec_techni­ka_nyv

před 2678 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

S tím jídlem nevím… američtí vojáci se tím mají prý živit. 🙂

před 2678 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek