dust8

Co všechno může způsobovat, že z ventilku na kole uniká vzduch?

Byl jsem nafukovat kola u e-kola a když jsem za pár dní chtěl s e-kolem vyjet, tak jsem viděl, že přední kolo je úplně prázdné. Po na napumpování jsem zjistil, že vzduch uniká přímo z vršku ventilku. Jeho dotažení nepomohlo. Až jeho kompletní výměna. Co všechno může způsobovat unik vzduchu z ventilku? Klasicky to zjistím naslyněním vršku ventilku a když vidím vznik bubliny, tak ventilek uchází.

Nejlepší odpověď
nyjono

I v takovém ventilku mohou být různé netěsnosti.
Třeba nečistota nebo otlačené gumové těsnění na tom vyjimatelném vnitřku.

Další odpovědi
elkon

Prostě vada ventilku, jinak bývá dnes běžné, že jsou řídké duše a vzduch tak uniká. Já přifukuji zadní kolo každý měsíc. Naštěstí mám v autě kompresor, tak se s tím nemusím mořit.

paul1

Pokud je ventilek starší, tak může dojít ke ztvrdnutí gumové těsnící části a ta potom dobře nesedí v sedle a netěsní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.