Elile

Co všechno může „způsobit“ špatná psychika?

Když jsem nervozní (třeba se bojím doktora :D), nemužu spát , točí se mi hlava a jsem smutná. Tím víc jsem nervozní, když se mi tyhle věci dějí.. je to normální? Všude čtu že se od psychiky všechno odvíjí – dobrá psychika = celkové zdraví.. Je to tak? Máte s tím někdy taky problém? Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
demenceee

Já myslím že na psychice závisí všechno. Třeba když na toho doktora budeš furt myslet a bát se toho bude ti hůř. Třeba já když se něčeho bojím je mi zle a chce se mi zvracet třesu se atd. Myslím že tohle všechno vyvolává psychika. Taky mám s tím problém nemůže někdy vůbec dýchat když si na to vzpomenu a potom čím mín na to myslím, uklidnuji se a ono to samo odezní. :)

Další odpovědi
Pájo

Nevyrovnaná psychika může opravdu za kde co.

Psychika ale není nic neopravitelného, častokrát stačí na některé věci, které člověka v životě potkají, nalézt odpovědi.

Učastním se právě velice kvalitního projektu (a nebete to zde jako reklamu) a vřele bych jej doporučil i Vám. Akce se jistě bude opakovat, jen si to pohlídejte.
Více informací najdete zde:
http://centrum­zmen.cz/letni-skola-stesti?a_aid=4fe­ba0d432b0d
nebo na:
http://centrum­zmen.cz

Kamionacka09

Psychika je hrozna,psychicky se da vyvolat cokoliv,treba panicke stavy i omdleni,depre­sivni nalady ruzne strachy a fobie,spatne dychani jak uz tu je uvedeno,zvrace­ni,prujem,brne­ni a mravenceni v tele,paleni kuze..Psychika odrazi nase zdravi.

Toruk

Souhlasím, že od psychiky se odvíjí téměř vše, vždyť je to taky jádro naší osobnosti. Když se chceme zbavit strachu a jiných nepříjemných pocitů, nebo myšlenek, je třeba pečovat o psychické zdraví a o osobnost. Je to důležitější, než péče o tělo.

Anka1597

Psychika je velice důležitá a v podstatě vše může způsobit. Např.: při špatné psychice můžete říct něco, čeho pak budete litovat.
Já, když jdu k doktorovi (jakémukoli), tak jsem tak vynervovaná, že si se bojím, abych se tam nepozvracela. 😁
Pro mě je psychika dost důležitá, protože dělám sport u kterého musíte být dobře naladěná (lukostřelbu). Když to tak není, můžete jít i se sebelepší technikou do kopru. 🙂

mosoj

Všechno a protože to naši vládní činitelé vědí, dělají vše aby jsme byli co nervóznější ! Kšeft je kšeft.

Nykki

Psychika vyvolává mnoho věcí… Moje maminka by se neměla nervovat,protože by se jí mohli vrátit vředy.. Mnoho mých známích se nesmí nervovat kvůli srdci… Je to prostě veliký problém a je mnohem lepší zachovat chladnou hlavu a snažit se být v klidu…

Jana5678

Dobrý den, je pravda, že psychika ovlivňuje každého. Mnoho lidí, včetně mě, zažívá nervozitu, nespavost, stres nebo úzkosti. Souhlasím, že dobrá psychika je klíčem k celkovému zdraví. Osobně mi v těchto situacích pomáhá kratom. Když se cítím unavená nebo mám úzkosti, tak si ho vezmu a všechno hned zvládám mnohem lépe.