DoTazatel

Co vše je potřeba k obchodování?

Myslím klasické (neburzovní) obchodování založené na koupi a prodeji zboží – levná koupě drahý prodej. Např. (export-import) 1. nákup zboží v tuzemsku – 2. prodej v zahraničí (se ziskem) – 3. nákup jiného zboží v zahraničí – 4. prodej v tuzemsku (s konenčým ziskem – po odečtení všech nákladů, na dopravu atd).

Co vše by bylo potřeba k takovému obchodování? Nějaká povolení, zápisy v nějakých rejstřících apod. Jaký je to typ podnikání?

Nejlepší odpověď
Hlada

Koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej je volná živnost.
Podnikání je samostatná činnost. Je tedy potřeba schopnost samostatně si zjistit informace. Bez toho není možné podnikání doporučit.

Další odpovědi
ivzez

Na Vaše otázky bychom mohli odpovědět, nebo Vám odpovědi vyhledat.

Ovšem obchodování je podnikání, což vedle znalosti příslušných zákonů
a dalších předpisů předpokládá i jistou samostatnost …

FlAsh_7

Kup/vyrob něco a dej to na aukro. Riziko je to, že si to nikdy nikdo nekoupí.