hapiky

Věříte tomu, že by staronový Tuzex mohl v Česku opět uspět?

https://www.ex­pres.cz/tuzex-se-vraci-do-cech-0up-/zpravy.aspx?c=A151015­_171813_dx-zpravy_shu

Nejlepší odpověď
EliškaG

Nemohl. Tuzex byl postaven na faktu, že tam bylo zboží, které se nikde koupit nedalo. To v dnešní době kdy každý obchod má takřka vše, postrádá smysl. Nehledě na fakt internetových obchodů.

Další odpovědi
Edison

Spíše se kloním k názoru Elišky. Jediná možnost by byla v tom, že by takový tuzex akceptoval jiné měny, než českou. Eura ale již akceptují i jiné obchody, sice v nehoráznym kurzu, ale akceptují. Další možností by bylo, kdyby zboží v něm bylo osvobozeno od většiny českých daní. Ale i to již existuje – dutty free obchody (u nich ale cenu nahrazují nehorázné marže… Zkus vymyslet něco jiného, co by dělalo takový obchod jedinečným.

dudu

Větší šanci by možná měly prodejny Eso a Ucho. První úspěšně nabízely zboží ekonomicky silným občanům a ty druhé prý měly sloužit úplně chudým občanům.

Kepler

Záleží na tom, co bude prodávat. Věřím, že úplně všechno se u nás koupit nedá, mohlo by to být nějaké exotické nebo superluxusní zboží, které se k nám nedováží. Nebo to úplně postavit na hlavu a nabízet zboží z dob reálného socialismu. 🙂 Pak by se to ale mělo jmenovat Nostalgia Shop.

Hlada

Z odkazu vyplývá jen to, že majitel chce použít znova tento název. Nic jiného. Pod touto značkou je možné provozovat jakýkoli obchod a z pouhého názvu nelze odvozovat úspěšnost.
Původní název označoval obchody za nesměnitelnou měnu, což v současnosti nepřichází v úvahu.

Lamalam

Ten článek je už 3 roky starý a Tuzex pořád nikde. Expres zřejmě nebude patřit k věrohodným webům.

Edison

To neumím posoudit, ale probíralo se to i v jiných médiích, včetně „bedny“.

Edison

Keplere, superluxusní znoží se produkuje na jednotky až desítky od druhu/modelu. Na to nikdo zřizovat síť obchodů nebude, už vůbec ne na to, abys prodal jeden kus za pět let. To se vyplatí dojet do značkového obchodu, většinou u výrobce. Nakonec… když na to máš, máš i na letenku.