Amy9898

Co učinit s finanční rezervou,pokud je dostatečně velká?

Děkuji za vaše odpovědi..moc 🙂

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Pokud je to rezerva k nenadálému použití, tak zachovat tak, aby finance mohly být dostupné ihned pomocí něketrého bezpečného „investičního“ programu.

Pokud nebude nutná, tak investovat – dnes jsou sice nemovitosti na úpadku, ale dle mého názoru do budoucna budou v kurzu. Co víc si přát, než nechat si sypat nájemné 🙂

Další odpovědi
Drap

Buď část investovat a zbytek uložit na vhodný bankovní produkt. Pokud dál mají sloužit jako rezerva, tak nutno počítat s tím, aby byla v případě potřeby dostupné.

zzzzz

Každá rodina by měla mít finanční rezervu ve výši tří měsíční spotřeby. Pokud máte i přesto peníze navíc, je v současné době výhodné investovat do nemovitostí. Vhodné je pořídit si stavební parcelu, les, nebo třeba byt, ale pokud možno v cihlovém domě, paneláky ztrácí hodnotu. Pokud pořídíte byt, tak ten pronajmete, nejlépe sama, bez RK, smlouvu Vám za pár korun napíše právník. Smlouvu je dobré uzavírat na krátkou dobu a poté prodlužovat. Od nájemníka si můžete vybrat zálohu ve výši maximálně tří nájmů, tu musíte mít na zvláštním účtu, postačí založení vkladní knížky, nejsou tam měsíční poplatky. Peníze za nájem je nejlepší vybírat jeden krát za měsíc osobně a to přímo v bytě, zkontrolujete si tak, že je vše OK. Pokud si koupíte les, tak Vám ho bude někdo spravovat a ze zisku Vás vyplácet. Parcela se vyplatí koupit jen na velice dobrém místě. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, tak pamatujte, že cena nemovitostí je teď nízká a určitě ještě půjde usmlouvat. Doporučuji nekupovat nic přes RK, raději zvolte notáře, ten napíše smlouvy i provede převod na katastru a úschovu peněz. RK nejsou v tomto ohledu bezpečné.

Kyta

Propít:),,tak jo nechat v polštátři,jinak o to přijdete,,

petr.neuman

Doporučuji investovat, také investuji podívejte se na webové stránky http://www.in­vestice.cz/

behpetra

uložit do rakouské komoditní banky (přemění se na zlato) – likvidita (přeměna zpět na peníze) je 10dní – což pro případ rychlé potřeby stačí – momentálně je ideální doba na tento zlatý depozit – zlato je uměle tlačeno dolů (nákup velkých bank, které měmí dolar za zlato, které se letos opět stalo měnou).. nebo je zhodnocovat např. a forexu (za předpokladu, že je nebudete 5 měsíců pořebovat – to je likvidita u naší firmy) – nabízím zhodnocení 20–60% ročně.. v případě zájmu mě kontaktujte 607269449