Gami.Pet

Co to znamená, když podnikatel podniká na vlastní účet?

Děkuji. :)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Že to nedělá na účet někoho jiného (to by bylo zprostředkování). Vlastní účet znamená, že povinný ze smlouvy je jen dotyčný podnikatel.

Další odpovědi
setapouch

Možná ti pomůže přirovnání: „pobavit se na cizí účet“ – ten, komu se směješ, je někdo jiný. Pobavit se na svůj účet by znamenalo, že ten, komu se směješ, jsi ty.

Stejně je to s podnikáním. Podnikat na vlastní účet = pracovat pro sebe (ale taky za práci sám odpovídat), pracovat na cizí účet = pracovat pro někoho jiného.

ivzez

Že své podnikatelské aktivity financuje sám.