Vasilcz

Co to je RMS a PMPO?

Zdravim, co je to RMS a PMPO. Uvádí se to při prodeji repro a jakto, že se výkony tak liší ?

Nejlepší odpověď
led

Výkon RMS

Tato veličina popisuje dlouhodobý hudební (také označován jako nominální, sinusový) výkon, tj. výkon který ani při dlouhodobém hraní reproduktor nepoškodí.

V praxi bývá reproduktor testován růžovým šumem po dobu 2 hodin při tomto hudebním výkonu.

Laicky řečeno: je to je největší výkon, který do reproduktoru můžete „pustit“ aniž byste jej zničili.

Výkon PMPO

Specialita především čínských výrobců. Jde o výkon, který je reproduktor schopen zpracovat po dobu blížící se nekonečně malému času. Jde pouze o teoretickou hodnotu.

Laicky řečeno: Pokud na nějakém výrobku vidíte udávanou hodnotu PMPO v tisících wattů, běžte raději vybírat jinam. U zesilovačů je to hodnota, kterou v praxi zesilovač nikdy nedosáhne, reálný výkon bývá 10× menší a méně. U reproduktorů je to hodnota výkonu, který je naprosto spolehlivě zničí, v žádném případě takový výkon nesnesou na dlouhodobé hraní, ba ani na 1 vteřínu.

Obecně jde spíše o marketingový tah, aby se zákazníci méně znalí nechali zlákat a zakoupili si tento výrobek.