Michal Kole

Co přesně vyjadřuje výkon u reproduktorů (RMS,PMPO), když ne úroveň hlasitosti?

Nejlepší odpověď
mosoj

Veličina RMS je výkon zesilovače sinus, který reprosoustavy snesou trvale provozovat aniž by se poškodily.

Kdežto P.M.P.O není nic jiného než novodobý IN blábol od výrobce, který vám říká že při tomto sinus výkonu uděláte z repráčku vařič a spolehlivě jej zničíte běhen několika setin vteřiny.

myslimcivim

RMS je reálný (maximální trvalý) výkon. Někdy se také uvádí Hudební výkon, který je vyšší než reálný. Znamená to, že krátkodobě se dá zařízení přetížit, aniž se to negativně odrazí na zkreslení.