Ametyst

Co si myslíte o klimatické budoucnosti s vodíkem?

Jára Cimrman prohlásil, že Budoucnost patří aluminiu, Ursula von der Leyen prohlásila na konferenci European Hydrogen Week 2023, že budoucnost patří vodíku.
Posedlost bezuhlíkovou budoucností je podle mě hloupá a zdraží nám tím všechno. A kolem vysokotlakých zásobníků s vodíkem bych chodila po špičkách. Ještě si pamatuju ze školy, že vodík tvoří s kyslíkem výbušnou směs.

Odpovědi
Pepa25

Vodík je nejlepší palivo na světě: pokud by jej šlo ekologicky získat, tak nemá smysl spalovat cokoliv jiného. Bohužel logicky jako je energeticky vydatné, tak je zároveń energeticky náročný na produkci. Např. v autech je podstatně výhodnější vodík než drahé a těžké baterie s relativně krátkým dojezdem.
Takže je možné, že se z vodíku stane svatý grál, ale také je možné, že je to slepá cesta. Uvidíme.

aliendrone

Já na tyhle věci raději moc nemyslím, nemá to smysl. Jasně chápu výhody (i nevýhody) vodíku, venkoncem tohle si může každý zjistit sám, POKUD o to doopravdy stojí.

Potíž je v tom, že CO Z TOHO? Předpovídat v idiotském systému neohraničené demence a bezbřehé korupce a státního zločinu? To NEMÁ žádný smysl. Musíš pochopit, že dokud budeme mít prasoidní systém s názory „je třeba vykácet stromy a zakopat je 6m hluboko“ (aby se snížila uhlíková stopa – navalte na to dotace!), tak v podstatě NIC NEMÁ CENU/SMYSL. 😕
S vyjímkou odporu či boje proti jeho zhovadilým provozovatelům, případně ještě zhovadilejším obhájcům. 😉 🙂

elkon

Třeba v tom lidstvu pomohou nové objevy a nové technologie. Vývoj jde rychle dopředu. Není tak dávno, kdy jsme neznali např. mobilní telefony, ani počítače.

OSHO

Budoucnost je v bezdrátovém napájení; automobilů, letadel, strojů atd. tak jak lze mobily bezdrátově nabíjet.

Zdroj: https://gvkb.blog­spot.com/

Drap

Těžko odhadovat. Jde o dostatečně dobré technologie pro snadné a levné získání a můžeme začít jezdit. Jistá rizika jsou u každého druhu paliva.