tony2412

Co se stane s počítačem při náhlém výpadku elektřiny?

Měl jsem zapnutý počítač, když došlo k výpadku elektřiny, asi po hodině elektřinu zapnuli a já zapnul PC a ten normálně naběhl, aniž bych musel dávat přihlašovací heslo a vše naběhlo tak, jako před výpadkem, všechny prohlížeče i karty byly otevřeny jako před výpadkem proudu. Je to zapřičeněno tím, že OS W10 má tuto schopnost, aby ten kdo na PC pracuje, při výpadku nepřišel o všechna data o rozpracovanou práci? Vím, že se mi už stalo, že jsem nechtě PC vypnul tzv. natvrdo a po zapnutí mi PC také naběhl do původního stavu, ale někdy také ne, jestli nezáleží jak dlouho byl PC vypnut, a pokud se ta doba překročí, tak se PC zapne obvyklým způsobem?

Odpovědi
Kepler

Je to totéž jako vypnout PC „natvrdo“ a myslím, že se soubory poškodit mohou, ale nemusí a nezávisí to na používaném OS. Stalo se mi to mnohokrát, maximálně jsem přišel o rozpracovaná data nebo rozepsaný text. Bylo to stejné, ať už jsem používal XP, win2000 nebo win7.