Lul

Co se stane s monitorem nebo displayem, který se po spadnutí sic nerozbije, ale už na něm nelze prakticky nic vidět?

Myslím například toto http://macpod­pora.cz/wp-content/upload­s/2014/05/roz­lity-display-300x240.png … co se uvnitř monitoru stalo?
Doplňuji:
To je mi jasné, že je to na výměnu, já se však ptala, co se uvnitř stalo, že se ten "pavouků vytvořil 🙂

Odpovědi
Clouseau

Aktivní část displaye jsou dvě skleněné vrstvy mezi kterými jsou „tekuté krystaly“. Tekuté krystaly přivedením elektřiny mění vlastnosti (průhlednost) Tím že skleněná vrstva praskla tak tekuté krystaly změnili svojí průhlednost natrvalo… :)

iDirection

displej je složen z několika vrstev. Poslední vrstvou kterou vidíte je krycí sklo. Nárazem Vám praskl LCD panel pod krycím sklem. Prosím o přesný popis modelu. orientační ceny opravy jsou zde: http://www.idi­rection.cz/cz/ap­ple-servis-praha-iphone-macbook-mac-ipad-watch/31-apple-servis-bezstarostny-servis-doprava-zdarma/147-servis-macbook-air-praha

McArthur

To je klasický „pavouk“ na obrazovce. Že v tom není díra, neznamená, že to není rozbité. V takovéto situaci je to na výměnu dipsleje.

anonym

Část pixelů se „rozbije“ a není schopna plnit svou funkci (-správně přijímat signály pro svou činnost).