blesk26

Co se stane při špatném zapojení krokového motoru?

Řeším následující: mám ovladač pro řízení krokového motoru ( http://www.phid­gets.com/produc­ts.php?produc­t_id=1063_1 ). Co by se stalo, kdybych ho k motoru připojil špatně? Předpokládám, že co drátek (z motoru vedou 4), to cívka, takže by se motor měl přinejhorším jen nekontrolovaně cukat. Nebo se pletu a je možné, že něco špatným zapojením odpálím? Díky za odpověď.

Odpovědi
mosoj

Nebude kráčet ! Moc toho nevím, ale předpokládám že musíš dodržet napájecí napětí a pořadí cívek.

MK44

Při postupu podle User Guide, 2.2 How to Connect your Stepper to the 1063 by se nic stát nemělo. Bude to chtít ohmmetr. Hlavně si pak označit, které dva vodiče na motoru patří k téže cívce.
Pokud prohodíte vodiče patřící k jedné cívce, asi se motor bude cukat.
Máte-li 4 dráty, budou tam jen 2 cívky, čili pořadí cívek nespletete.
Pokud cívku připojíte ke zdířkám, z nichž je každá určená pro jinou cívku, bude záležet, co elektronika kontroleru snese – na to bych si dal u bipolárního řízení pozor.
(Jen naokraj: user guide v angličtině najdete přes odkaz na stránce, na niž ukazuje Váš odkaz. Odstavec Resources.)