štamgast

Co se stane, když v F1 vyjede na trať Safety Car a někdo jede do boxů?

To se všichni zastaví a počkají aby se vrátil na to původní místo protože se nesmí předjíždět?
Doplňuji:
Já myslel tu druhou možnost, co jsi napsal. Jenže se přece nesmí předjíždět, když je Safety Car na trati a to auto přece alespoň jednu pozici ztratí ne?

Odpovědi
Vseznalek88

Nevím co tím mylsíš.
Jestli to když někdo zajede do boxů během toho , když je safety car na dráze při zahřívacím kole ještě před závodem, tak v takovém případě ztrácí svojí startovní pozici a po vyjetí z boxu se vrací na start na poslední místo.

Pokud někdo zajede do boxů během závodu zrovna v momentě, kdy na tra´t vjel safety car, tak se stane pouze to, že získá obrovskou výhodu ( během těch cca 10 vteřin ostatní vopzy ujedou jen pár metrů)
Doplňuji:
Když zajede auto do boxů, tak nejde o předjíždění. kdyby měl někdo během jízdy safety caru defekt, tak taky přijde o pozici, nejedná se ale o předjížděcí MANÉVR.
navíc závodník, ketrý je v boxech při jízdě safety caru není poškozen, ale naopak, jak jsem už psal, je velice zvýhodněn.
takže asi tak