peterd108

Co se stane, když nepodám daňové přiznání?

Našel jsem si brigádu přes internet pro americkou firmu, měsíčně vydělám okolo 10 tisíc korun, které si posílám na bankovní účet. Začal jsem pracovat až nyní, takže do konce roku budu mít na účtu 30 až 50 tisíc korun. Musím podat daňové přiznání? Co se stane, když ho nepodám? Jsem student.

Odpovědi
Hlada

To je dobrá otázka.
Pro ministra školství.

Pepa25

Odpověď, kdy je povinnost podat daňové přiznání k dani příjmů (vč. příkladu s příjmy ze zahraničí) je např. v odkaze.
Nepodá-li daňový subjekt daňové přiznání nebo dodatečné daňové přiznání, ačkoliv měl tuto povinnost, nebo učiní-li tak po stanovené lhůtě, vzniká mu povinnost uhradit pokutu, viz daňový řád.

Zdroj: https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/kdy-vznika-povinnost-podat-danove-priznani/