Sea

Co se dá dělat s inkontinencí po porodu?

Co když posilování pánevního dna nepomáhá, co se dá ještě dělat, aby se vše vrátilo do stavu před porodem? Máte s tím některá zkušenosti?

Nejlepší odpověď
aloevera5

Až příště půjdete močit, pokuste se zastavit proud moči. Zastavením proudu moči zatínáte svaly pánevního dna a současně tyto svaly posilujete. Během jednoho močení opakujte 4× nebo 5×. Případně vícekrát. Soustřeďte se na to, co cítíte, když jsou svaly zatnuté a když jsou uvolněné. Vnímejte rozdíl mezi uvolněním a stáhnutím. V průběhu následujícího měsíce opakujte při každém močení. Získáte tak jistotu, kde přesně vaše svaly jsou, jak je uvolnit nebo naopak stáhnout.

Tady ještě nějaké rady:

Zdroj: http://www.ba­binet.cz/zobraz­.php?1294

Další odpovědi
franku

Čekat,přejde to samo,Prý.

saksa

Nečekat, až se bude chtít jít vyprázdnit, ale jít kdykoliv projdete kolem toalety, a začít intenzivně cvičit svěrače. Zajít rovněž k lékaři, kde dostanete podrobné informace o cvičení a může vám napsat i rehabilitační cvičení. Mám na mysli urogynekologa-Doporučení Vám může dát praktický lékař, nebo Váš gynekolog. V krajním případě se to řeší i chirurgicky v operováním tzv. pásky. Ale věřte, že pokud není jiné příčiny, než ochablé svěrače, tak opravdu cvičení zabere.:)

Pajka.111

Aha, perfektní, tak to já se na ty Seni optám našeho doktora.

XenieRo

Jj, jsou. My jsme se radili s doktorem a ten nám rovnou tyto navrhl, ze jsou super. Tak jsme si je vzali a jako spokojenost.

Pajka.111

A ty Seni jsou na předpis? A pak je tam jaký doplatek? Babi nějaké pomůcky teď má, ale spokojená s nimi moc není…

Sonka Pop

Ahoj, naprosto maximálně. Podle mě na ten únik ani nic lepšího neseženeš. Disrétnostní.

XenieRo

My osobně babi kupujeme pomůcky od Seni. Předepsal nám je doktor. Mají i hygienické pomůck, které jsou taky senzační. Já bych asi jinou značku nevolila.

Pajka.111

Dobrý den, jaké inkontinenční pomůcky se vám osvědčily jako nejlepší? Babička s únikem moči docela bojuje a tak bychom ji rádi dopřály nejlepší komfort, co může mít. Děkuju moc.

XenieRo

Dobrý den, jaké ty cviky jsou podle vás nejlepší? Cvičíte podle moliklubu?

Sonka Pop

Já bych se na přístroje asi vykašlala. Nejúčinnější jsou cviky. Pokud nevíš jaké, tak mrkni sem, tady najdeš info co a jak https://www.mo­liklub.cz/cvi­ky-pro-posileni-svalu-panevniho-dna

SuzanKa

Já to vidím stejně. Prevence je důležitá a mnohdy rozhodující.

DomcaJe

existují takové přístroje, které pomáhají při inkontinenci. A jsou docela opravdu spolehlivé. Jeden mám doma, funguje ;)

MiluskaN3

Domi ahoj :o)
Prosím Tě, o jaký přístroj jde? To mě dost zajímá. Také mám tento problém.

DomcaJe

Jedná se tento přístroj
https://d-zdravi.cz/cs/pfs-proti-inkontinenci/16-body-clock-sensatone-posilovac-panevniho-svalstva-pfs-5060079210675.html
Opravdu dobrá věc.

MiluskaN3

Ano? To mě fakt zajímá, zda toto funguje. Možná to zkusím taky objendat.

DomcaJe

To musíš prostě vyzkoušet sama, za to to rozhodně stojí. Já jsem tomu taky teda moc nevěřila, ale doporučila mi to jedna moje hodně dobrá známá, které věřím, tak jsem to koupila.