Avatar uživatele
Pokročilý

Co se dá dělat s 12 hektarovym polem ?

Je lepší to pronajímat nebo si na to nasadit neco svýho a stroje si vzdycky vypůjčit nebo si někoho najmout ? Dají se sehnat popř dotace ? Nebo si tam třeba zkusit nasázet česnek ? Zemědělství je živnost volná ? Nebo co je vše potřeba zařídit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Záleží na tom,kolik času chcete tomu věnovat a v jaké oblasti žijete.Pěstovat melouny na Šumavě by byla asi blbost.V "mojí" oblasti byla vždy bída-jedná se o podšumaví,ale v sedmdesátých letech někdo přišel na to,že by se tu dalo vybudovat ovocnářství a to tady dodnes úspěšně prosperuje.Pokud chcete skutečnou konzultaci,napište i vnitřní poštou,poskytnu vám kontakty...:D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

možností máš více,proanjmout prodat,nebo využít pro sebe,12 ha ení zas tolik,ale záleží na tom co potřebuješ pěstovat.Pokud podnikáš v zemědělství dotace by se daly sehnat,ale nevím jestli přímo na pole,my je dostáváme na automatizace linek a líhní kuřat.
Pokud je to pole tvoje nemusíš nic zařizovat,stačí tam něco nasázet a pak sklidit.Hlavně musí být čím.
Jinak stroje by se dali někde pronajmout jenže asi i s řidičem. Zemědělci moc rádi techniku bez svého řidiče nepůjčůjí.Z osobní zkušenosti vím jak to dopadlo když jsem půjčil bagr pražákovi.Vykoupal ho v rybníce o ohnul rameno a pístnici.
Doplňuji:
ocko: 25 ha bez traktoru?? no to bych nechtěl dělat.
my máme několik stovek ha polí a více jak 800 ha lesů a techniky máme pořád málo a to se dá počítat na desítky strojů.


Avatar uživatele

honza19hk tady možnosti zhruba popsal. Je třeba vše pořádně promyslet. Na 12 ha nasázet česnek není žádná legrace. Je to lán pole a na to by bylo třeba hodně česnekové sadby a pár brigádníků, kteří by česnek nasázeli. Také se musí okopávat, příští rok sklidit, očistit, usušit a prodat.
Pokud Vám takové pole spadlo do klína a nevíte co si s ním počít, tak bych asi zašla za nějakým známým sedlákem ze vsi a chodila s ním tak dlouho na pivo, pokud by mi neřekl všechno, co potřebuju znát.
Je třeba vědět, co na pole zasít a zasázet, kolik a jakých strojů budete na setí, sázení, hnojení, sklizeň a orbu potřebovat půjčit a za kolik je seženete.
Jestli Vás práce na poli baví, tak bych zatím asi zkusila část pole pronajmout a na dílu pozemku zkusila hospodařit sama. Postupně bych sbírala zkušenosti a teprve potom bych se rozhodla, zda si pole nechat, nebo se ho zbavit ať už nájmem nebo prodejem. Vy zatím jevíte známky naprosté nerozhodnosti a není zřejmé, zda by Vás práce na poli vůbec těšila.
Pokud jde o zemědělství, tak zde se nedá mluvit o klasické živnosti. Jestliže chcete na poli hospodařit a budete tuto činnost chtít vykonávat jako OSVČ, tak se necháte zapsat do evidence SHR (soukromě hospodařících rolníků). Dotace se v zemědělství poskytují, ale musíte nejdříve vědět, jaké činnosti nebo pěstování čeho se budete chtít věnovat.

Bratr hospodaří na cca 25 ha, které intenzivně s rodinou obdělává. Žádné velké hodpodářství to v dnešních podmínkách není, ale bez strojů a traktorů, které dostal v rámci restitucí, by se asi neměl odvahu do "sedlačení" pouštět.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Karel25

Byla tu zmínka o dotacích, taky se o to teď zajímám a našel jsem článek o dotacích na rok 2015, tak se podělím: http://www.pozemkyafarmy.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.