Avatar uživatele
Toruk

Co s velkým, velkým balíkem peněz?

Už jsme se včera a dnes bavili o zlatých zákuscích za půl mega… no a když jsme u těch větších oběmů peněz… Uměli byste si poradit, kdyby vám spadlo do klína dejme tomu 5 mil. Kč? Říká se, že kdyby to spadlo do klína obyčejnému smrtelníkovi, že se z toho může zbláznit… co myslíte? Podstoupili byste riziko šílenství a přijali 5 mega? Pokud ano, co s nimi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 5000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Možná to bude znít nadutě, ale pět melounů není nijak převratná suma. Abyste nemusel pracovat a mohl trvale žít z renty je třeba dnes investovat zhruba 27 milionků.
Za vámi zmíněný peníz by se dal např. v příjemné lokalitě postavit slušný rodinný domek s kouskem úrodné půdy a vlastní studnou. Nebo lze vytvořit portfolio se 40% konzervativních investic /stavební spoření, fondy peněžního trhu/, asi 40% vložit do smíšených fondů a 20% do akciových fondů. Velké ambice např. mají akciové fondy Čína, Indie, rozvíjející státy střední Evropy atd. Stojí za úvahu také investice do drahých kovů, komodit a část zmíněných fondů PT vést v cizích měnách. Každý poradce by si nejprve měl otestovat znalosti klienta a jeho sentiment /konzervativní x agresivní/. Zde uvedené úvahy předpokládají střední až dlouhodobý horizont investování.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bajka. Bylo,nebylo.
V jedné chudé rodině začali z hladu blouznit, a aby nelezli po zdi,vyprávěli si,jaké by to bylo,kdyby měli prase a zabili ho.Prostě zabíjačka.
Každý nadšeně vyprávěl druhým,co by si tak nejradši dal.
Všichni statečně slinili.
A Pepíček prohlásil,že by si dal jitrnici „jen tak“.
Dostal facku od otce,až se převrátil.Spra­vedlivě rozhořčený taťka na něj řval:„Já ti dám,žrát jitrnici bez chleba“!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

já bych si je asi dlouho neužila klepla by mě pepka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jambalaya

No, já si tedy také nemyslím, že 5 mega je nějaká převratná částka 🙂. Osobně bych je vrazila do baráku, doufaje, že něco zbyde. To něco pak ponecháno na důchod, kdoví, co bude .......
Myslím, že riziko by u mne nastalo možná v okamžiku, kdyby mi spadlo do klína ne 5, ale nejmíň 50, či ještě lépe 500.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Štěstí si člověk za ně nekoupí. Ale poradila bych si, nějaké peníze bych použila na cestování, bydlení, konečně bych nemusela počítat každou korunu. Je to hezká představa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Ja bych poplatila svoje pohledavky,prispela na nejaky detsky fond,zkusila bych si koupit byt…ale vzhledem k tomu,ze to neni realne,tak z toho asi nic nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
straširybka

přijala, hned, klidně i víc, splatila bych hypotéku, alimenty dopředu, půjčky a za zbytek postavila nový barák a koupila všem to, co chtějí 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vicki

Částí podělila nejbližší,něco uložila a zbytek procestovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fiurasek9

Určitě bych investoval ale tak abych si mohl kdykoliv penízky vybírat a ještě se mi slušně zhodnocovali.­.třeba 8%

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání