zistan

Co říct učitelce počítač.gramotnosti na ZŠ když ani nezná nač je klávesa SCROLL LOCK?

Doplňuji:
Ano je k ničemu ale když něco učím mám to sám znát toto jsou základy. Nedej bůh dát složitější otázku.

Nejlepší odpověď
anonym

No – říct jí, k čemu je…
;-D
Dneska je ponejvíce k ´ničemu´ – proč by měla něco takového učit děcka v předmětu počítačová gramotnost – tedy základní seznámení s počítačem??
Mimochodem – ta učitelka – velmi pravděpodobně, neumí ani vyměnit procesor…
;-D
Doplňuji:
Zjentek: Kdo umí – ten to dělá, kdo neumí – ten to učí… A kdo neumí učit – ten to řídí…
Tak ´bacha´, aby z té učitelky nebyla zanedlouho ředitelka…
😉

Další odpovědi
anonym

Co tak: Paní učitelko, pokud se neurazíte, tak bych Vám vysvětlil, jak funguje klávesa Scroll Lock?
Uvědom si především to, že učitel (každý učitel) je především jenom člověk. Má tedy právo neznat všechno. Zřejmě nemáte ve škole lepšího odborníka na počítače, což není zase tak velká výjimka. Na vysoké škole se učí informatika a výpočetní technika také podle zčásti zastaralých programů. Vývoj v této oblasti jde prostě rychleji než stačí zvládat osnovy.
Nicméně to neznamená, že máš učitelku za její dílčí neznalost ztrapňovat, nebo že by díky tomu měla pro tebe přestat být autoritou. Přesně naopak, měl by sis ji vážit za to, že se snaží vás všechny naučit správně základy.
Žák chytřejší v určité oblasti než jeho vyučující se čas od času najde. Dokaž tedy to, že jsi opravdu chytřejší a učitelce umožni, aby tuto situaci necítila jako urážku nebo vlastní pokoření.
Znám mladého muže s IQ 173, který díky vysoké inteligenci nezvládl sám sebe, ředitele s jeho vědomostmi poslal do háje a nezvládl udělat ani maturitu. Je to chytrý člověk. Co to ale pomůže, když se neumí ovládat?

www

Učitelce? Raději vůbec nic, nebo jí to jen velmi nenápadně naučit!
Známe přece, jaké dokáží být právě učitelky 😁
Zkušenost

Doplňuji:
Osobně bych ale raději na její neznalost vůbec nereagoval, poněvadž jejich ješitnost bývá v některých případech téměř nepřekonatelná.

mosoj

Já to také nevím. Nepozoruji že by mně chyběla. Žádnou počítačovou gramotností jsem neprocházel. Co dalšího ta učitelka umí a co umíš ty ?
Doplňuji:
Podle otázek a odpovědí zde, bych raději držel hubu.

bolak

Jó s učitelkama výpočetky je prdel :) já pamatuju jak jsme ještě na střední probírali na výpočetce excel, a teď vona si nemohla na něco vzpomenout a prej „Děti, nevíte jaká zkratka je pro tuhle funkci?“ a kámoš, se kterým jsme zrovna pařili Quaka na ni vykouk zpoza monitoru vyhouk: „Alt+F14“ a vona ještě „Děkuju!“ a já se jen tak zachychotal, chvíli na to ten kámoš taky, když viděl jak to na tý klávesnici hledá, a postupně celé třída domino efekt, když viděli ten její výraz, kterej říkal něco jako: „kruva coto…kurva jakto..že..“ ale to už my byli smíchy rudý, a až teprve pak ji došlo že ty horní klávesy končej F12kou..

zjentek

kdo umí, umí ..kdo neumí, učí- zkus jí to říct, třeba to ještě neví :o

Questman

Hele, já jsem na počítačové škole a ta zdatnější polovina učitelského sboru neumí ani zapnout projektor, ta méně zdatná raději nikdy počítač při hodině nepoužívá, takže buď ještě rád :DD

xxx3

Já bych (být tebou) byl spíš sebekritický a ubral z vlastní namyšlenosti. Kdyby pedagog počítačové gramotnosti nevěděl, k čemu je enter, tak by to bylo skandální, ale scroll lock… Vozit se po někom za to, že nezná funkci scroll locku (nehledě k tomu, že kdyby to potřebovala, tak to na netu najde do minuty) mi přijde jako plané hnidopišství. Základem to bylo možná kdysi (jako znalost FDD, která je dnes téměř na smetišti dějin), ale dnes není. Mimochodem, říká Ti něco slovo „interpunkce“? Řekl bych, že tato znalost je daleko důležitější než scroll lock.

Hamon

V IT pracuju přes deset let, nadřízení a kolegové si nemyslí, že jsem úplně blbý (to by mě asi v tom dělat nenechali) a ani já nevím, k čemu tato klávesa je. Jednou jsem se o ni zajímal, ale vzhledem k tomu, že nemá žádný praktický význam, pustil jsem to z hlavy a dnes to prostě nevím.
Jestli chceš machrovat, buď připravený na to, že můžeš dostat otázku, která se ti vůbec nebude líbit.

Lili Marlene

Cože? Vždyť je to jen učitelka, nevýznamná klávesa a ještě k tomu jen základka, ne nějaký seminář!