lucipuci

Co přesně znamená „zálohová daň“ ?

Dobrý den, přišel mi tento email, cituji: „V roce 2014 jste pracoval(a) u *** ***** a podepsané Daňové prohlášení jste měl(a) v měsících 3–4/2014. Vámi odvedená zálohová daň činila 375,– Kč.“
Těch 375 kč je ta částka, kterou dostanu? Jak se běžně postupuje při vrácení daní? Mám v tom chaos.
Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Takto nelze odpovědět.
Ale pokud jste jiný příjem v tom roce neměla a měla jste pouze tuto zálohovou daň a nic jiného jste neplatila, nemáte daňový bonus atd., tak ano tuto částku (do výše daňové povinnosti) obdržíte zpět.
Běžně se postupuje tak, že sa sečtou příjmy, odečte pojistné, zaokrouhlí se, zdaní se. Odečte se základní nezdanitelná částka pokud je na ni nárok, další slevy na dani a odečte se od zaplacené daně.
POZOR! Pokud vám vyjde vyšší částka než zaplacená daň, obdržíte POUZE tuto zaplacvenou daň. Proto do výše daňové povinnosti.
Ale jak říkám, těžko bez dalších údajů hodnotit.

Další odpovědi
mosoj

Zálohová daň je daň která se platí z mzdy po odečtení odčitatelných položek každý měsíc. Odčitatelná položka se uplatňuje měsíčně vždy ve výši 1/12.
Rozhodující je ale roční zdanění ( na konci roku). Na odčitatelnou položku je také nárok za celý rok !!!!!!!!
Pokud nastane situace, že budeš 10 měsíců dělat a dva měsíce marodit nemáš za tyto dva měsíce strhnuté 2/12 odčitatelné položky což se na konci roku při ročním zdanění projeví. Pak ti ty 2/12 odčitatelné položky vrátí.
Doplňuji:
Proto zálohová daň, ta konečná je ta po zdanění na konci roku.

ivzez

Vypadá to, že jste obdržela potvrzení o zdanitelných příjmech
a odvedených zálohách daně.

Jak postupovat?
Provádí-li Vám roční zúčtování daně z příjmu zaměstnavatel,
odevzdejte mu do 15. února toto potvrzení.

Další možnost je podat si sama daňové přiznání.