Weirdquestio

Co považujete za největší český sportovní úspěch a proč?

Víc než 6 možností mi systém nedovolil, tak se mi nepodařilo zahrnout jiné úspěchy.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jiná možnost

Tak Nagano jsem asi prožíval ještě o trochu víc, než MS 1985 v Praze, kde jsme nejen vyhráli a vykostili Rusáky (ti dokonce k ještě větší radosti byli nakonec až třetí za Kanadou, xixixi!!!). Nagano prostě bylo nejemotivnější zážitek, o tom žádná. :)

Ale k otázce – říkají vám něco bratři Pospíšilové? Získat titul mistr světa 3×, 5× nebo i 10×…OK.
ALE 20× – TO UŽ JE ASI I SVĚTOVÉ UNIKUM, NEMYSLÍTE? ;) :)

Další odpovědi
Kepler

Hokej - zlatý hattrick 1999-2001 / vítězství nad SSSR + titul v tom roce

MS je přece jenom hodnotnější výhra než OH, ale hlavně, že jsme dokázali porazit Rusy, to je hodně těžké.

Drap

Jiná možnost

plebs

Jiná možnost

Největší úspěch, jak se čecháčkové při sportovním klání nadchnou, vozí na plechovkách státní vlajky a.p., a když mají možnost jít k volbám a zapnout mozek, tak pravidelně okolo 3,5 milionů kolaboruje, je jim vše jedno a později jsou nadšeni to co jim nová šlechta předhazuje.

Emefej

Fotbal - stříbro na MS 1934 a 1962

Fotbal je světově nejpopulárnější sport, o našem stříbru věděl „celý“ svět. To se o hokejových titulech říci nedá.

aliendrone > kolová je ve světě populární stejně jako pelota nebo gorodky. MS v kolové probíhala za účasti cca 8 evropských států a tituly bří Pospíšilů kromě fanoušků v ČSSR nikoho nezajímaly.

marci1

Jiná možnost

Boží byl Emil Zátopek. 🙂
Stal se prvním člověkem na světě, který uběhl trať 10 km pod 29 minut (28:54,2 1. června 1954 v Bruselu) a trať 20 km pod jednu hodinu (59:51,8 29. září 1951 ve Staré Boleslavi). Celkem vytvořil třináct světových rekordů na kilometrových a pět na mílových tratích. Jde o jednoho z největších atletů všech dob. Nejvíce ale proslul během olympijských her 1952 v Helsinkách, kde vyhrál běh na 5 km (14:06,72), 10 km (29:17,0), a dokonce i maratón (2:23:03,2), který tehdy běžel poprvé v životě. V každé z těchto disciplin tehdy zároveň ustavil nový olympijský rekord. Tento „trojboj“ se dodnes žádnému vytrvalci nepodařilo zopakovat a atletičtí experti pochybují, že se ještě někomu kdy podaří. Byl znám svým upracovaným stylem běhu, doprovázeným křečovitými grimasami, v cizině byl přezdíván česká lokomotiva a Satupekka.
Wiki

Ušel ventil

Hokej - vítězství ZOH 98 Nagano

Nagano byl turnaj století -
hráli tam všichni nejlepší hokejisté světa – byla kvůli tomu přerušena i NHL – jak píše Kepler že MS je víc je blbost – MS je každý rok ale OH jen jedenkrát za 4 roky ,
a na stejnou úroveň patří Emil Zátopek.

Pruzkumnik

Jiná možnost

Považuji za největší úspěch za každou Zlatou medaili na OH zvlášť když se na tu zlatou brousili zuby jak američani tak rusy 😁

Jinak jako Hokejový úspěch asi to Nagano, neboť úspěch MS je taký druhořadý když se ho neúčastní hráči z NHL
Ono NHL se přerušuje jen při Zimních OH při Mistrovství světa ne