Peeeett

Co používat na mastnou, místy suchou pleť?

Mám mastnou pleť se sklonem k akné, proto jsem si po přečtení recenzí koupila krem la roche-posay na mastnou pleť. Používala sem ho týden a na tvářích a bradě se mi udělaly extrémně vysušená místa-fleky. Na zbytku obličeje ne. Pálí to, kůže pne a začíná se loupat. Nevím si rady co tedy teď používat za krém, aby se to srovnalo. (Zbytek obličeje stále stejný). Používat tedy teď krem na smíšenou pleť? Děkuji za tipy

Odpovědi
Funna

pokud tě to pálí, tak to určitě není krém pro tebe a je podezřele agresivní…
nevím kolik ti je, jestli akné není je projevem puberty a časem se to upraví, takže to není potřeba „hrotit“…
já bych spíše bych doporučlila na smíšenou, nebo mazat dvěma krémy, ale lepší by bylo poratit se s kosmetičkou, aby určila pleť..v odkazu https://www.pa­yot.com/CZ/cs/p­ruvodci/jak-pecovat-o-smisenou-az-mastnou-plet najdeš nějaké rady…

nyjono

Po nedávno absolvovaném školeníčku vím, že existují přípravky, které lze na pleti kombinovat podle potřeby.
Protože se tady konkrétní příspěvky rády mažou, můži ti poslat interní zprávu.

terry

Vhodné je zajít na anylýzu pleti. (ne tu, kde ti určí pouze hydrataci, existují i komplexní hloubkové analýzy) a poté zkusit doporučené přípravky.
Používat neagresívní, přírodní přípravky a podle potřeby použít třeba 2 různé.
Jsou i dodavatelé, kdy lze po vyzkoušení a zjištění nevhodnosti, přípravek vy,ěnit nebo vrátit.

Kajolka

Holky, chodíte i na kosmetiku? Nebo na odborná ošetření pleti? A jak často? A kam?

Vercule

Já jsem chodila na kosmetiku, ale nějak mi to jako asi nic moc nedalo. O té odborné péči docela uvažuju. Ty si necháváš tu pleť ošetřit od odborníků? Třeba na nějaké estetické klinice?

Kajolka

No, jako právě zatím ne, ale docela o tom uvažuju. Ale nevím, kam zajít… Jako salonu je docela dost, tak bych ráda tip, kam zajít, kde je spokojenost.

GabulkaA

Hodně kvalitní kosmetiku. Nic jinýho ti asi neporadím… Co jsem se koukala na recenze, tak se hodně doporučuje česká kosmetika iuvenio. Chci ji zkusit… Vaše zkušenosti?

Lurenka

Ahoj, https://www.i­uvenio.com je vynikající kosmetika. Používám ji už docela dlouho a nedám na ni dopustit. Znáš ji? Pokud ne, klidně si napiš o vzorečky, pošlou ti je, abys kosmetiku mohla vyzkoušet :)

Kikulinka85

Ještě jsi nezkoušela? :) Nebo už sis od iuvenio něco koupila? Já bych byla ráda za info ke konkrétním výrobkům :)