DaniSimk

Je to vhodné pro mě??

Ahoj/Dobrý den, pátrala jsem trochu po internetu a nalezla jsem tohle http://www.miss-sporty.cz//pro­dukt/morning-baby-bb-cream/ je to BB cream v přijatelné ceně. Ale otázka zní: Je-li vhodný pro 14-ti letou dívku jako „make-up“ do školy a na každodenní použití, nezničí mi pleť? A vážně vydrží celý den bez lesku? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Ozzy21

Je to chemie, znám holku která se nemaluje je taková jaká je a je moc krásná.
Nezáleží na vzhledu ale na chování 😉

Další odpovědi
Danča84

Jestli Ti nevadí, že vývoj tohohle krému krutě zaplatilo životem spousta nevinných zvířat, tak si ho kup. Já bych na to svědomí neměla, pamatuj že čím více lidí bude kupovat výrobky na zvířatech netestovaných, a ty testované systematicky ignorovat, tím dříve se s testy na zvířatech přestane. Určitě bys nechtěla být tím králíčkem, kterému do krve rozdrápou kůži a pak na ní, a do očí, do tlamičky a kdo ví kam ještě kapou a mažou tyto výrobky. A po zkončení testu ho neošetří, polomrtvého ho vyhodí do smetí kde bude dlouhé hodiny v bolestech umírat! Přitom je mnoho výrobců, kteří umí vyvynout kvalitní kosmetiku i bez těchto naprosto zbytečných obětí! (kdybys měla zájem, podívej se tady na seznam http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=kosmeti­ka není to reklama, je tam mnoho značek, žádnou nepreferují ani nezatracují, jen informují)

Jinak co se týče make-upu, řekla bych že ani tak nezáleží na konkrétním výrobku, jako o množství které na pleť naneseš. Lehké natření tzv. tónovacím krémem, který Ti jen dodá zdravější barvu bude určitě lepší, než nanášet vrstvy klasického podkladového make-upu, na to případný korektor a další závěje pudru. Jinak pokud máš mastnější pleť a bojuješ s leskem, možná bych raději než o takovémto krému zauvažovala nejprve o „bílé“ kosmetice pro mladou mastnou pleť (čistící voda nebo pěnivá emulze, nemastný hydratační krém/gel) a pro barvu a dodatečné zmatnění lehounce nanes kompaktní pudr, opět z nějaké řady pro mladou mastnou pleť. Ten můžeš nosit i v kabelce/tašce do školy a v případě potřeby během dne nanést opakovaně:-) A nezapomeň na to nejdůležitější – ať použiješ jakékoli „barvičky“, večer před spaním se důkladně odlič a znovu jako ráno umyj a namaž nemastnými přípravky. Pleť potřebuje dýchat, tak jí to dopřej aspoň v noci a třeba o prázdninách na chatě;-)

hanny 2

Dani – moje rada zní – kup si ho a vyzkoušej! Za tu cenu to určitě stojí nebo se zeptej,jestli nemají vzorek na vyzkoušení.Ale také za tu cenu nečekej zázraky.Nenanášej si silnou vrstvu,jen tak lehce,abys nevypadala jak maska,pamatuj – konkrétně v líčení vždy platí – méně znamená více!
Pleť ti to nezničí,ale pamatuj na každodenní pečlivé odlíčení na noc.V horším případě se může stát,že bude tvoje pleť reagovat negativně na nějakou složku v krému,ale to sama poznáš a přestaneš ho používat.
Jestli vydrží celý den bez lesku – konkrétně u tohoto krému tam nic takového neuvádí,ale to záleží na tom,jestli se potíš,jak mastnou máš pleť a pod.,na takový zázrak bych moc nevěřila!

anonym

Ve 14 letech je to snad hodně brzy. Jak to vnímáš ty sama? Osobně jsem první krém začala používat téměř ve 30 letech. To ovšem byla trochu jiná doba. Líčily se rty a oči, každý večer se líčení odstranilo a pleť důkladně omyla. Nevím proč, ale voda u nás pleť nevysušovala. Nejspíš byla měkká a nebyl do ní přimícháván žádný „sajrajt“, který by škodil. Když jsem někdy měla pocit, že pleť je suchá, jistil to obyčejný pleťový krém, jehož značku si už nepamatuji. Používala jej v případě potřeby celá rodina.
Na tvém místě bych se zašla poradit s kosmetičkou a dala na její radu, nebo bych zašla do lékárny. U jakéhokoliv krému si nejdříve pořiď vzorek a krém si vyzkoušej.
Uvědom si, že jsi opravdu ještě velmi mladá a že tedy žádné luxusní přípravky se speciálním zaměřením nebudeš ještě řadu let potřebovat.
Teď mne napadá, že třeba Avon má kosmetiku zaměřenou jak pro všechny věkové kategorie, tak pro ženy 20+, 30+, 40+, 50+. Jak vidíš ani zde není kategorie 10+, takže ani tento mamutí výrobce kosmetiky nepočítá se tvou věkovou kategorií.
Zničit si pleť předčasným užíváním kosmetických přípravků je příliš jednoduché. Opravdu si zajdi na raduk odborníkům.

Liii

Nejlepší určitě bude, když si výrobek zkoušíš koupit. Kosmetika je natolik individuální věc, že se nedá o jednom výrobku říci, jestli bude vyhovovat všem nebo ne. Nanes na pleť pouze lehkou vrstvičku BB creamu. Pokud máš na pleti nějaké výraznější nedostatky, určitě se je nepokoušej skrýt centimetrovou vrstvou. BB cream použij jen pro sjednocení pleti a lehké zakrytí nedokonalostí, pokud se ti bude zdát, že je stále co zakrývat, použij korektor. Při nákupu všech těchto výrobků mysli hlavně na volbu správného odstínů, jinak můžeš dopadnout jako pomeranč nebo jako smrtka. Pokud trpíš na mastnou pleť, zmatnění BB creamu ti asi stačit nebude a budeš muset použít pudr (osobně doporučuji transparentní pudr, z levnějších značek např. Essence). A o svou pleť nemusíš mít strach, pokud se budeš každý večer poctivě odličovat, tak se ti nijak nezničí nebo nepoškodí.

Krakis

Nejkrásnější ženy jsou jak je Pán Bůh stvořil.Neřeknu , starší ročníky to většinou potřebují,ale proč se patlat hned od dětských let? Denně potkávám spoustu školaček,který jsou zmalovaný jako klauni-bez toho by byly daleko krásnější.A to nemluvím o tom , co to stojí peněz,času a v neposlední řadě i zdraví… ☹

Kelt

V tomto si nech poradit od odborníků, zeptej se rodičů, v drogerii a pod. Každá patlanina, kterou si dáš na obličej, Ti tento obličej poznamená, musíš se nalíčit a pak zase líčidlo odstranit. Raději zkoušej stát každý den na hlavě, pleť bude lépe vyživována a navíc tím, co vytvoří organizmus a ne něčím jiným. Chceš vypadat pěkně, nebo mít zničenou tvář? Ale asi to budeš muset vyzkoušet sama, tak to poznáš nejlépe. Děcku taky můžeš říkat, aby se nedokýkalo horkých kamen, že pálí. Dokud si nesáhne, neuvěří.

Lili Marlene

Celý den bez lesku nevydrží, nejlepší je koupit si transparentní pudr. Navíc doporučuju ještě korektor, jak určitě víš, BB krém nemá takovou krycí schopnost. A pozor, jestli ti bude sednout odstín.

petra15

Mily Krakisi , chapu, dobre, zmalovany jako klauni,ale decentni atraktivnost ? trochu modni obleceni ? rikam neprehanet, vseho moc ....., nebo ne ?