Nevědoucí111

Co pomáhá na žlučník když bolí a na pálení žáhy?

Doplňuji:
vím že na pálení žáhy soda a na žlučník dieta ale ještě něco jinéhio???

Nejlepší odpověď
anonym

Dieta – tedy úprava jídelníčku…
😉
Doplňuji:
Ještě něco jiného?
Jasně – zajdi si k doktorovi, protože obé může mít několik příčin – a ´léčit´ se radami lidí z netu (kteří tě neznají, neprohlídli, nediagnostikovali) je naprostá howězina.
Pokud máš takové potíže, s návštěvou lékaře neotálej – obé (bolest žlučníku i pálení žáhy) může vyústit ve velice neblahé následky.

Další odpovědi
Alesh

na pálení žáhy – jedlá soda na špičku nože
na žlučník – dieta

kick882

žlučník? --->omezit příjem tuku ve stravě, a pálení žáhy, to je způsobeno překyselením žaludku, doporučuji léky zvané Helicid. u pál. žáhy můžu být způsobeno mnoha faktorů, jako je strava, stres, alkohol, kouření, vředy… To se prostě musí za lékařem…
Doplňuji:
isteron, Helicid se používá i při špatném trávení, kdy strava se přes noc špatně tráví, pak na ty vředy atp, ale také působí na překys. žaludku ;)

suaeda

Než šel můj žlučník ven, tak mi pravidelně párkrát za rok naordinoval tvrdou dietu na den až dva. První den skoro žádné jídlo, jen hořký čaj. Druhý den trochu pomáhaly staré rohlíky, bylinné čaje, tablety (nebudu jmenovat) a také zvětralé plzeňské pivo. Třetí den už jsem byl junák a normálně jsem mohl začít jíst.
Doporučuji zajít k lékaři a nechat se vyšetřit.

marci1

Žlučník by bolet neměl a pálení žáhy také není normální tělesný stav. Žlučník je propojen s játry, slinivkou a v krajním případě může „natropit“ velké škody. Dieta je samozřejmě vhodná, ale pokud problémy přetrvávají, doporučuji navštěvu lékaře.

isteron

Na záhu Smecta, Anacid, Talcid, V lekárni potadia aj viac liekov.
Helicid je proti Helicobakter pylori.
Žlčník Cholagol, Febichol.
A predovšetkým vyšetrenie u lekára gastroenterológa .

pn65

Zkuste rennie.

leos39

na pálení žáhy je dobrá sklenice mléka, používám také anacid – koupíš v lékárně