HOMER

co pomáhá na pískání v uších?

mám kamarádku která už ve 21 letech téměř neslyší na levé ucho,myslím že bere spoustu prášků(i na žaludek a vaječníky) ale často si stěžuje že ji v uchu píská a má proto i problémy s rovnováhou.Chtel bych požádat o radu.Jaký lék nebo radši bylina apod. by jí pomohl? Dekuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

Zvonění, hučení, pískání či tepání v uších může být příznakem ušní choroby či celkového onemocnění. Při onemocnění vnějšího a středního ucha jde většinou o hluboké tóny (hučení , bzučení), při onemocnění vnitřního ucha o tóny vysoké (pískání, syčení). V následujícím článku uvedeme nejčastější příčiny ušních šelestů.

  1. Toxické poškození ucha – ušní šelesty se vykytují jako doprovodný symptom téměř při každém toxickém poškození vnitřního ucha
  2. Akutní zánět středního ucha – objevují se bolestivé, s pulsem synchronní tepavé ušní šelesty, horečka
  3. Porucha krevního oběhu se může projevovat s pulsem synchronním klepáním v uších, nevyskytují se však šelesty
  4. Otoskleróza – nedoslýchavost, hluboké šelesty (jako u vodopádu)
  5. Procesy ve vnitřním uchu se mohou projevovat vysokým syčením, pískáním či bzukotem
  6. Exsudát či ušní zátka – temné šelesty a bzučení
  7. Nádory – ušní šelesty často předcházejí poruchám sluchu a ohluchnutí
  8. Poranění ucha – hučení
  9. M. Meniere (porucha prokrvení vnitřního ucha) – šelesty, které přecházejí do záchvatu, závratě, zvracení
  10. Jiné celkové příčiny – ušní šelesty se mohou vyskytnout u lidí s

anémií, výkyvy krevního tlaku, aterosklerosou
změnami na krční páteři
velmi zvětšenými mandlemi či lymfatickými uzlinami
v přechodu
po odnětí vaječníků

Léčba ušních šelestů spočívá v léčbě ušního či celkového onemocnění. Pro symptomatickou úlevu se podávají látky zlepšující prokrvení (vasodilatační léky, gingo biloba) a sedativa. Někdy se šelesty potlačují antiarytmiky, podkožní elektrostimulací či zevním generátorem šumu (tinnitusmasker), který lze nosit jako sluchadlo.