JájsemRaibek

Co opravit nebo seřídit, když se nevrací přehazovačka?

Na zadní přehazovačce Schimano jezdím na 5 a podřazuji na 4 nebo 3 a zpět. To je vpořádku, ale pokud podředím třeba na 2, tak se sice řetěz přesune (i na jedničku), ale zpět se již nevrací a lanko zůstane provislé. „Chlupatým“ lankem to není.
Veškeré pohyblivé části přehazovačky jsou promazané a stejně to nepomohlo.
Co a jak seřídit?

Nejlepší odpověď
orwell

Pokud vyčištění a promazání nestačí, zaměř se na stav pružin a postupuj např. podle http://www.cam­pagnolo-sirer.cz/img/cms/N%C3%A­1vody%20k%20pou­ziti/PREHAZOVAC­KA_12s_navod_se­rizeni_udrzba­.pdf
anebo to svěř odborníkovi. Perfektní seřízení tohoto mechanismu není legrace a chce to zkušenosti.

Další odpovědi
Kulpix

Přehazku odmontovat a pořádně vyčistit, ideální na to je ultrazvuková čistička, pokud ji nemáš, zavez kolo do servisu, tam ji většinou mají. Pokud se totiž stále maže, tak se to ,, ulepí'' od prachu a drobné nečistoty se dostanou pod pružinu a ta pak nemusí vracet.
Klidně bych vyměnil i bowden za takový, co má teflonovou vložku, lanko lépe jezdí. A samozřejmě pak nezapomenout mazat a čistit.

mi.mo

Špatně seřízeno…koukni na YouTube jsou tam hezky udělaný videa jak seridit … šou v češtině a vysvětleny tak že i člověk s minimální znalostí problematika alespoň s základní manuální zručnosti(umět použít kříž šroubovák a na jakou stranu se utahuje) si tu prehazku poladi … mnoho zdaru přeju ..... PS: pokud nepomůže tak este zkusit vyměnit celej Bowden i s lankem …