Nela56

Co na často se mastící vlasy?

Dobrý den, byla jsem zvyklá si mýt vlasy každý večer, ano, je to často, ale vlasy se mi prostě často mastily a já si zvykla. Ted už jsem ale cca rok doma, nechodím ráno do školy, a tak mi stačilo si vlasy umýt každý den ráno. Když jsem se ale dozvěděla, že se vlastně už příští týden do školy opět vracím, chtěla jsem se vrátit do režimu, kdy jsem si vlasy myla vždy večer, což už ale nejde :O
Když si vlasy večer umyju, tak jsou už ráno opět mastné! Šampon si vymývám pečlivě, zkoušela jich i několik, vlasy si myji spíše studenější vodou, ale i tak jsou ráno mastné. Podle mě je to tím, že mám mastnou pokožku hlavy, i na obličej si musím kupovat kosmetiku na suchou, ale mastnou plet. Ale co s tím? Každé ráno odjíždím do školy okolo páté hodiny, nemám čas si mýt hlavu ráno. Děkuji za tipy.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

A čímpak se myješ? Jak máš dlouhé vlasy? Jak se stravuješ?
Obecně, paradoxně čím častěji se myješ, tím víc se ti vlasy mastí, intenzivně totiž odstraňuješ ochranný povlak, který pak pokožka hlavy pracněji produkuje. Chce to do vlasů vrátit rovnováhu. Pokud nemáš barvené vlasy, zkus se mýt jedlou sodou, jejíž potřebné množství rozmícháš s trochou vody na kašičku a klasicky naneseš do vlasů, nepění to, ale to nevadí, nečistoty a mastnotu jemně odstraní. Pak důkladně vypláchneš a ještě spláchneš lžící jablečného octa rozmíchaném v hrnku vody a pak už neopláchneš (neboj, vyvane to). To mi na jemné vlasy zabíralo skvěle, teď používám šampon s marockým jílem od firmy Urtekram, který je velmi jemný a přírodní, případně pak rakytníkový od Natura Siberica. Zkus pak postupně prodlužovat intervaly mezi mytím, chce to vydržet, pogůgluj ještě heslo „metoda no poo“, jednu dobu jsem si myla vlasy i žitnou moukou :))

Další odpovědi
Ametyst

Jak píše RyuzakiKate, první věc je začít postupně prodlužovat intervaly mezi mytím vlasů na více dnů. Zákon akce a reakce je neúprosný: čím víc se vlasy odmastí (šampóny bývají agresivní), tím víc se pokožka snaží dostat zpět do normálu. Druhá věc je vybrat správný a neagresivní prostředek k mytí.

elkon

Navštívit dermatologa.

paul1

U mně fungovalo spolehlivě mytí hlavy (vlasů) obyčejným toaletním mýdlem. To bylo v mládí, teď už takové problémy se zbytkem porostu nemám. Jo a neumývat moc horkou,, nebo teplou vodou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.