FeKka

Co na akné ?

Ahoj, poslední dobou mám problémy s akné, neboli „beďary“. Poradí mi někdo prosím, co si na obličej natírat aby se to alespoň trochu utlumilo ?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Jak na akné?
Zbavit se akné může být pěkně složité. Máme pro vás různé rady a tipy, jak tento nepříliš příjemný problém odstranit.
Jednou týdně si udělejte peeling nebo si jen uvařte obyčejnou logrovou kávu a logrem si pak přejíždějte po obličeji, zrníčka logru pleť krásně vyhladí.

Večer nechoďte do postele neodlíčení – póry se ucpávají a vzniká skvělé prostředí pro akné.

Čas od času (1× za 2 týdny) si napařte obličej nad horkou vodou, do které přidáte hrst a půl sušeného heřmánku. Po napaření si můžete na T-zonu (čelo nos a místa okolo úst) nalepit náplasti proti zacpávání porů.

Boláčky si „nenípejte“. Pouze některé a jen po napaření, kdy jsou pory otevřené. Jednou za čas doporučuji jakoukoliv masku.

Pro jasnost pleti můžete rozkrojit citron a přejíždět jím po tvářích, ale pozor na oči! A když vaříte, zkuste uždibovat z kvasnic! Nebo mějte v lednici jedny čerstvé kvasnice výhradně pro sebe, a každý den uloupněte. Jsou docela dobré, ale hlavně pomáhají.

Ráno odstraňte nečistoty z obličeje navlhčenými ubrousky. Mažte se krémem! Ten pokožku neustále zavlažuje.

Vychytávka je také toto: do jakéhokoliv rozprašovače – třeba jen po „vyplácané“ voňavce, kterou pečlivě vypláchnete – nalijte studenou vodu a noste to při sobě, sem tam si obličej trochu přestříkejte. Tak dostane pleť vodu nejen z krému, samozřejmě dostatečného pití (nejméně 2 litry denně), ale i z rozprašovače.

Další odpovědi
nature

Ahoj! Dřív než bych si koupila přípravek z obchodu, zkusila bych obklad z domácí slivovice. Pokud by se zdálo že to není to pravé přesně pro Tvou pleť, pokračovala bych konopnou kosmetikou. Zde jsou různé názory lidí : http://diskuse­.dama.cz/d.php?d=3415 a zde odkaz na konkrétní výrobky: http://www.zbo­zi.cz/items?q=ko­nopn%C3%A1%20kos­metika&order=re­levance&minPri­ce=&maxPrice=&sId=&r=t­ab&redir=1 .A nepít moc kávy, alkoholu, nekouřit a zdravý životní styl a strava rozhodně budou správnou cestou ke zdraví. Tak přeju hodně štěstí.

MARTI-V

Ahoj. Poradím ti tea tree oil,nebo-li olej z čajovníku australského. Je to nejsilnější přírodní desinfekce,„vy­tahuje“ zánět a léči,tedy hojí.
Také je velmi důležité pravidelně pleť čistit.Aspoň jednou denně,nejlíp večer před spaním.Stačí na vatový tampon dát trochu čistící vody-tonikum a vyčistit tim obličej a namazat,pokud možno,čistícím krémem.
Pokud máš opravdu velké boláky,tak ale zajdi k doktorovi,dá ti mastičku a suprově ti to pomůže:-)
Tea tree seženeš např v lékárně (ale tam bývá drahý!),já používám ten z Oriflame už léta a je super,v případě zájmu o něj nebo to tonikum a krém mě klidně kontaktuj tady nebo na mail maja.jany@seznam.cz Cenově je to velmi dostupné 🙂

LuciJe

Doporučuji návštěvu na kožním – dermatolog Vám může předepsat kompletní péči od pleťové vody přes krémy, které navíc budete mít hrazené pojišťovnou a nebo budete doplácet zlomek toho, co stojí podobné přípravky v drogerii.

lady-lejdynka

Ahoj můžu ti poradit takový krém jmenuje se -Čistící gel Aknégel.Je hrozně dobrý mě to poněm úplně zmizelo.Natírat hlavě než jdeš spát a ráno jak vstaneš.

jaja1999

ahoj kupsi nitič na akné stojí jen 12kč koupišho v dudˇ ve všeh obchodech kromě lidlu a byly taky v salonech.mě to teda hodně pomohlo 🙂