Fjdjjdcn

Co může způsobit zánět močových cest?

Kamarádka už 10 dnů chodí často na záchod a při močení jí to páli. Po 10 dnech ji teď začalo hodně bolet podbříško. Jak má postupovat. Co se jí může stát?

Nejlepší odpověď
annas

Co má udělat?: Navštívit urologa, který jí vyšetřio moč a zjistí,. zda nemá nějaké bakterie, který jí způsobují zánět.

Zánět se může přenést i na ledviny.

Myslíte, že vám laici na netu porradí?: I ten, kdo měl zánět, používal třeba jiné léky. Co je třeba, se doví kamarádka z vyšetření moči

Infekce močových cest
https://www.be­nu.cz/infekce-mocovych-cest

Další odpovědi
elkon

Zajít k lékaři. Může to být od prochladnutí od nohou, ale nemusí.

Dochy

Jak má postupovat? Zajít k lékaři. Pokud nechce řešit kam a ke kterému, tak praktik (pokud léčbu nezvládne sám) určitě někam pošle.

da ny

Nejčastější příčinou bývá prochladnutí (od nohou, z auta – studené a vyhřívané sedačky = náhlé přechody). Někdy infekce, špatná hygiena.
To, že s tím chodí tak dlouho a nechala dojít do tohoto stadia je pro ni a od ní
nebezpečný, hloupý hazard se zdravím!!!
Pokud přejde akutní zánět močových cest a měchýře, do stadia chronického. Kdy obtíže „mizí“ a zůstává „jen“ častější močení, bolesti hlavy s ranní motolicí, je člověk na nejlepší cestě, jak skončit na psychofarmakách nebo přijít o ledvinu/ny.
Hlavně, že všichni mají internet po ruce……..

Klaros

Základ je, že při akutních problémech se musí zajít k doktorovi. Jinak je dobré mít nějakou prevenci. Brusinky nebo ajurvédu. Já vždy na podzim beru shatavari. Název sice hrozný, ale mám klid. Tady je celkem pěkný základní info: https://www.su­perpotraviny-naturalis.cz/ma­gazin/inspira­ce/68-shatavari Plus nosím svetr až pod zadek, aby mi nenastydly ledivny a močák :))