Danielson

Co může být příčinou, že otě během dvou dnů není schpono chodit natož tak běhat nebo skákat.

Bulá se není schpno plynulé chůze a „ztrácí“ zadní nohy za sebou. Vždy si hrála ale teď jediné co dělá je, že se dobelhá k nám a lehne si. Nespí teda má často jen otevřené oči. Někdy i přede, nicméně i mňouká. Před těmi dvěmi dny byla na prvním odčervení, jestli to nemůže mít vliv.
Doplňuji:
NA páteři jsem nic necítil, a tlapky přesněji chápu polštářky když polechtám tak packou škube, k čemu to tedy vede? na veterinu jdu hned zítra.

Nejlepší odpověď
zjentek

Ano, může!

  1. když dojde k předávkování (dle váhy kotěte), ty přípravky napadají nervovou soustavu, zvíře je prakticky přiotráveno
  2. pokud byli červi a bylo jich mnboho a ti jsou teď mrtví, dochází opět k intoxikaci, jelikož měli v sobě ten jed z těch odčerv. prostředků

závěr: kotě se musí detoxikovat, záleží, jak je vitální, takže pokud se samo nevylíže, musí na kapačky!!
Doplňuji:
dobré je mléko!! Znám případ, kdy jedna kočkapo odčervení a podávání mléka pak zvracela červy krkem ,)

Další odpovědi
arygnoc

od zranenia chrbtice (páteře) až po obrnu.
to mňaučanie znamená bolesť, resp. „je mi blbě“.
skúste sa, keď nechcete ísť na pohotovosť, poradiť s veterinárom aspoň telefonicky.

beer

Toxicita těchto přípravků je velmi malá a k takovým příznakům by rozhodně nemělo docházet – maximálně ke zvracení. Předpokládám, že kotě dostalo na veterině běžně používaný přípravek.. Kontaktuj veterináře a popiš mu situaci!

Zdroj: Vet.praxe

anonym

Běž na veterinu, já vím, že je to drahé, porát dokola, sama to vím moc dobře, ale jestli už za sebou tahá nohy, je to zlý, neporanila si páteř? Jemně ji přejeď po páteři prstama a tlapky když jí polechtáš, tak se jí třesou?

zjentek

..a ještě znám případ, kdy kočka dostala pipetou dávku na kožich mezi lopatky a dostala z toho tik, týden trvalo, co škubala hlavou doleva, jak nějaká psychokočka do hororu, pak jí to přešlo

anonym

no jo, může být i otrávená, ale to by netahala ty nohy, naše kočka byla otrávená, ale to se kroutila, ležela na boku a slintala, prohýbala se v páteři a pištěla, než jsme ji naložili, umřela, měla velký křeče

zjentek

jed, obsažený v odčerv. přípravcích, obsahuje látky, napadající nerv. systém = může tahat nohy, může z otravy ochrnout !

anonym

K čemu vede co? No jakože zadní packy cítí, no ty necítíš nic, to kočka by měla cítit, pokud má něco s páteří, ano, běž na veterinu.