Barbora9

Co musím absolvovat abych uměla sestavit jídelníček na míru?

A dá se tím přivydělávat?

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou dvě možnosti

  1. stát se dietologem (vystudovat medicínu a získat další atestace) – tím se dá i živit

😉

  1. absolvovat nějaký ´kurz´ a stát se výživovým poradcem – přívýdělek je závislý na tom kolik potkáš hejlů ochotných ti uvěřit (osobně se s takovými lidmi ani nebavím – jejich cílem není pomoct, ostatně ani nic moc neumí, jejich cílem je právě jen „přivýdělek“)

Další odpovědi
da ny

Pokud má taková práce či DPP (jako přivýdělek) mít smysl chce to studiem (denní či kombinované) získat patřičné znalosti
např.: http://is.cuni­.cz/studium/pod­prij/index.php?do=de­tailobor&fakul­ta=11110&id_o­bor=12671
S takovým vzděláním lze vykonávat práci „dietní sestry“ (nutriční terapeut) na částečný či plný pracovní úvazek nebo DPP ve zdravotnictví, lázeňství, školství atp.

Kurzy jsou dobré maximálně pro rozjezd a nakopnutí k dalšímu samostudiu pro osobní potřebu, nebo pro ty hejly, které najde… :)

osmanek

Jak už je řečeno, dodám, že záleží také jaký okruh přátel, či známých máš. Jestliže zvolíš cestu kurzem, tak doporučuji www.izzs.cz, kurzy jsou akreditované mšmt, je tam velký výběr a nabízejí také nástavbové kurzy. Na kurzech se neprobírá jen teorie, ale zkouší se také v praxi.