Co mám dělat když viník dopravní nehody nekomunikuje s pojistovnou?

Mel jsem dopravní nehodu, policii jsme nevolali, vše bylo zapsáno a podepsáno v protokolu u nehodě. Viník ale nyní s pojistovnou nekomunikuje, neposlal důlezité dokumenty potřebné k vyplacení částky. Přijde mi naprosto absurdní, že se musí čekat na viníka, aby poškozený vubec neco dostal.Mám podat na něho trestní oznámení, nebo co mám dělat?

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že máte s ´viníkem´ sepsaný protokol, takže na něj máte kontaktní údaje.

Písemně jej vyzvěte k součinnosti s pojišťovnou. Udejte mu (rozumný) termín, který když nedodrží, tak že se obrátíte na Policii ČR. Ideální je mít ´po ruce´ pro tyto potřeby svědky.

Další odpovědi
panenka

souhlasím s kolegou vyzvat pokud nebude reagovat zajít na policii s potřebnými papíry vše co můžeš doložit popřípadě svědky