jituna51

Co mam delat aby si zvykla osmileta fenka na asi mesicni kote?

Donesla jsem so domu asi mesicno kote.Jelikoz mam fenecku 8let bujim se ze si na sebe nezvyknou.Je hrozne zarliva a ziva a bojim se sby ji neublizila.Venku si hrava a s dospelimi kockami a nikdy jim neublizila.Pokud se s kotetem mazlom tak se olizuje a knuci a o stekotu ani nemluvim.Muzete mi poradit jakto mam udelat aby si na se be zvykli.Dekuji za odpoved.. j

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud fena jiné kočky toleruje, tak zcela jistě přijme i to vaše kotě. Feny navíc lépe přijímají mláďata než psi. Nesmíte upřednostňovat nový přírustek do rodiny aby fena neměla důvod k žárlení. V prvních dnech je nenechávejte samotné spolu bez dozoru, ale nechte fenu dostatečně často s kotětem ve vaší přítomnosti.
Uvidíte, že brzy bude fena ráda, že má společnost.

Další odpovědi
Reezo

Měla by jste být určite trpělivá. Záleží jakou rasu psa máte a je také důležité si uvědomit, že 8 letý pes se vyrovnává v novým přírůstkem špatně. Mnohdy žárlejí, že věnujete pozornost druhému mazlíčkovi… Nejlepší je dát tomu čas, odměňovat a chválit musíte a rozdělovat svou pozornost. Vy jako živý tvor máte taky city a kdyby na vás oba mazlíci kašlali, tak by vám to bylo taky líto 🙂

kubik!

Záleží na tom jestli jsou zvířátka v bytě nebo venku. Pokud jsou venku, tak samozřejmě prvních pár dní být s nimi venku, jinak mít kotě někde pod dohledem. Potom déle si kotě už poradí. Pokud jsou v bytě, tak když se mazlit tak s oboumi, i kdyby třeba jen každého hladit jednou rukou a dokázat tak pejskovi, že je kotě kamarád. Pak už jen záleží na pejskovi jestli bude žárlit.