Jako Vůbec

Co kdyz mi v autobuse ukradnou tasku?

Pokud si ulozim zavazadlo do zavazadloveho prostoru,nahlasim ho ridici (vetsinou se za ne plati 10,–) a v mezistanici mi ho nekdo ukradne,nese odpovednost ridic?Mam právo na náhradu škody?

Nejlepší odpověď
Dochy

Koukám, že polovina odpovídajících se vůbec nenamáhala přečíst dotaz celý. Podle mně za zavazadlo odpovědnost má, nad nakládáním a vykládáním zavazadel často (jak která společnost) dohlíží, na některých linkách odkládání větších zavazadel do zavazadlového prostoru vyžadují.

Z přepravního řádu SA jsem se dozvěděl, že v zavazadle nemají být uloženy cennosti a přepravce ručí za zavazadlo do výše prokázané (jak?) ceny, maximálně však 3000/5000 – podle typu spoje.

Je nutno okamžitě po zjištění ztráty sepsat s přepravcem protokol. Podrobnosti na webu SA.

Předpokládám, že ostatní dopravci to budou mít podobně.

Další odpovědi
Drap

Ne, pouze pokud by se ztratilo, nebo poškodilo v době přepravy. Je logické, že řidič nemůže hlídat celé autobusové nádraží

Mp2

Myslím, že nékde budou mít ošetřeno, že peníze, mobil, šperky drahé věci máš mít i sebe..
Popřípadě by si ty drahé věci asi zachoval řidič,

Zkus směrovat otazku třeba na Arrivu

Kryšpín

Možná když budete mít potvrzenku za platbu a fotodokumentaci tak 10 tvrdých českých bude zpět

TheTigerCz

Řidič je odpovědný je pouze za věci odložené v zavazadlovém prostoru
Jinak není odpovědný za věci který máš u sebe na sedačce
Tzv bys neměla mít cennosti v tom zavazadlovém prostoru6