Avatar uživatele
Jako Vůbec

Co kdyz mi v autobuse ukradnou tasku?

Pokud si ulozim zavazadlo do zavazadloveho prostoru,nahlasim ho ridici (vetsinou se za ne plati 10,–) a v mezistanici mi ho nekdo ukradne,nese odpovednost ridic?Mam právo na náhradu škody?

Zajímavá 0 před 1837 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Koukám, že polovina odpovídajících se vůbec nenamáhala přečíst dotaz celý. Podle mně za zavazadlo odpovědnost má, nad nakládáním a vykládáním zavazadel často (jak která společnost) dohlíží, na některých linkách odkládání větších zavazadel do zavazadlového prostoru vyžadují.

Z přepravního řádu SA jsem se dozvěděl, že v zavazadle nemají být uloženy cennosti a přepravce ručí za zavazadlo do výše prokázané (jak?) ceny, maximálně však 3000/5000 – podle typu spoje.

Je nutno okamžitě po zjištění ztráty sepsat s přepravcem protokol. Podrobnosti na webu SA.

Předpokládám, že ostatní dopravci to budou mít podobně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne, pouze pokud by se ztratilo, nebo poškodilo v době přepravy. Je logické, že řidič nemůže hlídat celé autobusové nádraží

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mp2

Myslím, že nékde budou mít ošetřeno, že peníze, mobil, šperky drahé věci máš mít i sebe..
Popřípadě by si ty drahé věci asi zachoval řidič,

Zkus směrovat otazku třeba na Arrivu

Upravil/a: Mp2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Možná když budete mít potvrzenku za platbu a fotodokumentaci tak 10 tvrdých českých bude zpět

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TheTigerCz

Řidič je odpovědný je pouze za věci odložené v zavazadlovém prostoru
Jinak není odpovědný za věci který máš u sebe na sedačce
Tzv bys neměla mít cennosti v tom zavazadlovém prostoru6

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava