Avatar uživatele
novel

Co jsou brýle MLG glasses?

Co znamená zkratka MLG v češtině?
A co je smyslem těchto brýlí?
Řadí se ten kdo nosí tyhle brýle k nějaké skupině?

Syn po mě chce tyhle brýle a sám neví, co znamenají. Tak aby se mu ještě spolužáci nevysmívali…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1528 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jsou to brýle, které jsou známé díky sociálním sítím, kde se vyskytují v (rádoby) vtipných “memes”. (Meme (Internet Meme) je označení pro nějaký nápad, myšlenku či informaci, která se rychle šíří po Internetu. V prostředí webu může mít takový „Meme“ formu obrázku, odkazu, videa, celé webové stránky a dokonce to může být i jen nějaké slovo, které se začne objevovat a šířit na Internetu (mnohé chatovací zkratky).

Zdroj: https://it-slovnik.cz/po­jem/meme

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?novel Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Co to má za logiku, chtít něco, když nevím co to je. Je to další hovadina na trhu. https://www.vo­va.com/cs/Dej­te-Se-S-Nim-Thug-zivot-Bryle-Meme-Mlg-Odstiny-8-Bitu-SN15315527594­98197217414445-g944230-m1904993

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Tyhle sluneční či jen zatmavené brýle jsou reálnou kopií „kreslených“ brýlí z prostředí počítačových her a animací z doby, kdy řekněme ta grafika měla rozlišení menší než nízké (8bit domácí počítače)… Zvláště je to patrné na bílých čtverečcích na sklech, které mají představovat světelné odlesky. Je fakt, že vysvětlení té zkratky nemá moc logickou linii, znamená to „Major League Gaming,“ což je profesionální asociace počítačových hráčů v USA a přeneseně, údajně spíš v sarkastickém významu, je to označení samotného takového hráče (sarkasticky, tedy ve smyslu „rádoby“). Nemá to žádný velký účel, je to prostě jen módní hit. Party předmět, asi jako klaunský nos nebo špičatá papírová čepice, akorát ultra moderní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

Aneb, nejvíce se vždycky vydělávalo na blbostech…

před 1527 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
novel

elkon: Na logiku se mě neptejte, já je nechci :)
Tím odkazem jsi mi moc nepomohl. Z věty „Dejte se s ním Thug život brýle Meme MLG odstíny 8 bitů pixelované sluneční brýle Unisex“ nic nepoznám. Jen že thug je rváč, lupič, bandita… a o tom asi ty brýle nejsou.

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek