petrkonvicny

Co je vhodné opakovaně dělat, aby byl život správný (životospráva)?

Zajímám se o životní styly a připadá mi vhodné znát tipy na správný život.

Nejlepší odpověď
Drap

Co myslíš pod pojmem "správný život!? Nerozumím tomu. Každý to může vidět v něčem jiném. Kdo to rozhodne?

Další odpovědi
elkon

Do života tě měli připravit rodiče.

Kelt

Každý to vidí jinak. Jiné názory, přesvědčení hodnoty. Můžeš si přečíst Bibli, Korán, Kapitál, Lenina, Taoismus a jiné. Vegetarián ti řekne něco jiného než vedoucí masny. A všichni žijí ten správný život. Buď originální a nenapodobuj nikoho.

Hlada

Dám ti tip. Přestaň hledat tipy na správný život podle někoho dřív, než podlehneš vlivu nějakých extrémistů. Ve výsledku je jedno, že třeba původní myšlenka byla dobrá.

annas

Nejdříve si ujasněte, co poažujete za správný život. Každý to vidí jinak.

Neznám vás, tak nemohu posoudit, zda jdete po správné cestě, zda se na ni zastavíte a rozmyslíte se, zůstanete stát, nebo pokračujete.

Měl byste poslouchat nejen rozum, ale i srdce, které často napoví a někdy i brzdí rozum Stále si uvědomujte, že jste to vy, že hledáte i sám sebe.

Někdy se vše nedaří, jak byste chtěl, ale to se změní, když najdete příčinu, možná i spřízněnou duši.

Dověděl jste se na této cestě něco dobrého, získal jste něco, co vám pomohlo?:

Pokud se vám něco postavilo do cesty, uvědomil jste si, že „přes překážky“ se dostanete ke hvězdám.?

Uvědomte si, že důležitá je skromnost, pokora, laskavost atd. Naučíte se pak rozlišovat mezi tím, co je či není správné.

Jedna stará moudrost. praví Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali tobě“.

Myslím si, že je to velmi jednoduché, ale také návod, jak se naučit rozlišovat to,. co je správné, co špatné.

To platí i v oblasti tělesné a duševní hygieny dodržováníoo životosprávy.
šeho s mírou Jíst to, co vám prospívá, co je zdravé, i když ne vždy tak chutné. K tomu dostatek pohybu.

Musíte se naučit poznávat, co je správné, co nikoliv.

„I když jste na správné cestě, budete-li jen sedět a čekat, nakonec nikam nedojdete.“ — Will Rogers

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/5928-will-rogers-i-kdyz-jste-na-spravne-ceste-budete-li-jen-sedet/

petrkonvicny

Poznámka: Jde mi diskutovat pouze „ve stromu těchto jednotlivých odpovědí k mé otázce“, nikoli k jednotlivým odpověděm.

Pro ‚Drap‘: Myslelo se to v doslovném významu.
Pro ‚elkon‘: Beru to jako urážku.
Pro ‚Kelt‘: Je to sporné, vnímám v příspěvku ideologii.
Pro ‚Hlada‘: Je tam lež.
Pro ‚annas‘: Nečtu esoteriku, nejspíš to nelze takto říct.