kapka

Co je to zase za podvod?

Na mailu se mi objevilo asi pět upozornění od Mailer Daemon, že zpráva nebyla doručena. Co je MD vím. Problém je v tom, že na těch několik adres jsem vůbec nepsala, vsechno jsou to německé mailové adresy, konči „.de“. Upozornění o nedoručeném mailu obsahuji
e přílohu, tu se bojím otevřít. Setkali jste se s tím? Nebo jste o tom někde slyšeli?
Doplňuji:
Prosim, kdo mi chce pomoct, podívejte se do diskuse. Diky

Nejlepší odpověď
cochee

To není podvod, ale znamení, že tvoji adresu použil nějaký spamovací robot jako Od: (autor mailu) a do několika cílových adres se netrefil. Do pole Od: v hlavičce mailu se totiž dá napsat cokoliv, není to nijak jištěno nebo šifrováno.

V těch přílohách je zopakováno totéž, co je přímo v textu mailu (virus v tom není). Klidně to všechno smaž.

Další odpovědi
mosoj

Nebuď zvědavá , smaž to ! o nic nepřijdeš.
Doplňuji:
A také nic nevyřešíš, jenom ztratíš čas.

anonym

Kde je ten tvůj mail? – server… A opravdu se jedná o ´nedoručenky´ tohoto serveru a nebo je doména (@xxxxx.yy) nějak modifikovaná? – např. @xxxxx.zz.yy

  1. někdo se dostal k heslu tvého mailu a zneužívá jej
  2. někdo zneužívá jen tvou adresu (nikoli mailbox)

___

  1. změň si heslo pro přístup k tomu mailboxu (pro případ, že se k němu někdo dostal)
  2. ověř si v Odeslané poště, zda tam skutečně nemáš maily na ty adresy
  3. kontaktuj HelpDesk mailserveru a přepošli jim ty ´nedoručenky´ (neotvírej je)

___
Osobně jsem se s tím nesetkal – ale ´slyšel´ jsem.
😉

bolak

Normálka, někdo se ti naboural do mejlu a využívá ho k rozesílání spamu :) Změň si heslo a přestane to. Ale hlavně si musíš dát nějaký složitý, protože když to projedou bruteforce, tak na nějaký „láska“ nebo „mourek“ ti přijdou do 5 minut, oni maj na to šablony. Doporučuju slovo s velkým písmenem, speciální znak a číslo,

Příklad silnýho hesla: Vagina@321turbo
Doplňuji:
Tak teď můžeš, musel jsem si ho změnit, abychom neměli stejný.

Arne1

To chce klid… Viz odpověď od cochee.

kapka

exxis1993@yahoo.de
baubiologie.bruhn@gmx.de
postmus@gmx.de
kathi-woman2000@gmx.de
guttig@gmx.de
luiseprue@aol.com
rmodler@hotmail.de
lesquall34@free.fr

to jsou ty mailové adresy postupně, jak to chodilo. Začalo to včera a dnes to pokračuje. Posledni tři jsou od půlnoci do cca 6:30.
Server je Seznam.

Komu: Mailer Daemon
Od: lesquall34@free.fr (např.)

V odeslaných to nemám

Nemecky se tam píše o Paypalu, Bankkontu, zprava je dost dlouhá a je se dvěma přílohami. Dnes se v jedné zprávě píše místo o Paypalu o Ebay.

Nechci, aby mi to chodilo, ani do spamu, nechci nic donekonečna mazat. Vypada to, ze to nechce jen tak přestat. :(

anonym

  1. pokud se ti někdo naboural do mailboxu, vyřešíš to změnou hesla
  2. pokud někdo jen zneužívá jméno tvého mailboxu, nenaděláš nic

___
Nastavením spamového filtru (třeba na „mailer-daemon“) si zabezpečíš automatický přesun těchto zpráv do Spamu, ale bohužeš všech (nejen od nedoručených zpráv se zenužitým jménem).
___
S tímto nenadělají nic ani admini Seznamu – ty maily mohou býr odesílány odkudkoli.

cochee

Jenže s tím se fakt nedá nic dělat, jen pro pocit jistoty můžeš změnit heslo, jak psal mowla, ale dám na to krk, že i po změně hesla to bude pokračovat. Do spamu to taky nespadne, protože MailerDaemon je systémový mail, takže jiný systém ví, že to spam není. Navíc Seznamu stejně antispam nefunguje jak má. V odeslaných mailech to mít nemůžeš, protože ono to nepracuje ve tvé schránce – jen to používá tvou adresu. Ty texty (Paypal, Bankkonto) a přílohy nejsou určené tobě, ale těm adresám, @gmx.de apod., ze kterých se to vrátilo jako nedoručené, takže toho obsahu si už vůbec nemusíš všímat. Jediné rozumné, co se s tím dá dělat, je napsat na to ve své schránce filtr (klíčové slovo Mailer Daemon), aby to schránka rovnou dávala do koše resp. mazala sama automaticky. Doporučoval bych do koše, protože tak se dá jednou za čas zkontrolovat, jestli furt přibývají čerstvé a až to přestane, filtr zrušit nebo deaktivovat – to proto, že Mailer Daemon není věc, která má otravovat, ale naopak pomoct, například tě upozorní, napíšeš-li někomu email a uděláš překlep v adrese.

Najdi si přes Nápovědu v Seznam mailu „filtry“ a udělej si filtr.