Co je to turmalinový povrch?

Dostala jsem žehličku na vlasy s turmalinovým povrchem. Co to je a jaký je rozdíl oproti keramickému?

Odpovědi
blesk26

Tak žádný rozdíl nemohu nikde po internetu najít, ale jak se píše v propagačním letáku – Turmalínový povrch je k vlasům jemnější než klasický z keramiky, chrání vlasy před vysušením, zanechává je zdravější a lesklejší :)

rakovnik29

Informace o titanovo-turmalínové úpravě keramického povrchu
Vlastnosti výrobku:

  1. Extrémně odolný a hladký titanový povrch
  2. Infračervený ohřev pro hedvábně lesklé vlasy.
  3. Nepoškozuje vlasy jako klasické kulmy.
  4. Infračervený ohřev zajišťující důkladné prohřátí a rychlý a zároveň dlouhodobý účinek úpravy vlasů.

Co je to titan?
Titan je lesklý kovový prvek, který se nachází ve vyvřelých horninách a vyznačuje se pevností, odolností, nízkou hmotností a vysokou tepelnou stabilitou.
Proč se titan používá na kadeřnických nástrojích?
Titan má mnoho vlastností, které je možno využít u nástrojů pro úpravu účesu. Titan vykazuje vynikající odolnost vůči vysokým teplotám a umožňuje rovnoměrný přenos tepla. Díky titanu, který je vysoce trvanlivý a odolný vůči poškrábání můžete používat svou žehličku na vlasy po mnoho let.
V kombinaci s keramickým a turmalínovým materiálem umožňuje titanová úprava dosáhnout vyšší hydratace a lesku vašich vlasů. Zvyšuje lesk vlasů a zlepšuje jejich celkový vzhled. Vaše vlasy budou hydratované, měkké a zdravější.
Ideální výrobek pro profesionály díky vynikajícím výsledkům u všech druhů vlasů, délek a typů účesů.
A keramika nestačí?
NE! Klasické keramické kulmy skutečně nemají ten nejlepší povrch.
Keramický povrch je založen pouze na působení vysokých teplot, zatímco nanočástice titanu a turmalínu umožňují uplatnit výhody infračerveného tepla, což představuje kvalitnější a šetrnější metodu. Ještě úžasnější výsledky – NYNÍ bez nebezpečí poškození!

Jakým způsobem kulmy využívají infračervené záření?
Infračervené záření proniká přímo do vlasů a zahřívá je šetrně zevnitř. Tímto způsobem vzniká jiný druh tepla, který nezpůsobuje přehřívání vlasů. Naopak více tepla působí přímo na střední část vlasu, díky čemuž je vlas poddajnější a snáze se tvaruje. Díky tomu, že povrch vlasu není vystaven vysokým teplotám, nedochází k jeho poškození. Kadeřníci tak mohu pracovat rychleji, což je výhodné jak pro zákazníka, protože nestráví v salonu tolik času, tak i pro kadeřníka, který zvládne obsloužit větší počet zákazníků.

Jaké je srovnání s jinými kulmami?
Přínosem turmalínové technologie a infračerveného záření je to, že se nevyužívá pouze vysoké teploty, čímž se snižuje riziko poškození citlivé kutikulární vrstvy.
Množství záporných iontů turmalínu zajišťuje vyšší lesk, hebkost a jemnost vlasů, než je tomu u tradiční keramické kulmy.
Vysoce výkonné topné těleso řízené integrovaným elektronickým obvodem zajišťuje konstantní a rovnoměrně rozloženou teplotu.
Spojením titanu, turmalínu a keramiky je zajištěn výkon na dosud nevídané úrovni.

zdroj: www.zell-europe.com