veruniki

co je to lymfangiom?

Odpovědi
quentos

druh benigního (tedy nezhoubného) nádoru, tumor vycházející z lymfatických (mízních) cév

http://mefanet-motol.cuni.cz/clan­ky.php?aid=16

Zdroj: www.nadory.cz/doc/mek­ke-tkane.pdf

hanny 2

je to benigní-nezhoubný nádor mízních cév.

dědapetr

Nádor měkkých tkání.Lymfangiom vzniká jako porucha komunikace lymfatických cév, která … Nejlépe známý je cystický lymfangiom, který se nachází nejčastěji v měkkých tkáních.

hanulka11

je to spíš malformace -vzniká při špatné funkci lymfatických cév /nastává hromadění tekutiny /

Jannk

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenost s lymfangiomem u dětí? Moc děkuji za odpověď