citonek009

Co je psychoterapie?

jak byste napsali co je psychoterapie treba v 1 nebo ve 2 vetach?

Odpovědi
marci1

Psychoterapie je léčba (nejen) duše, jejich obtíží a onemocnění pomocí psychologických prostředků. Je také užitečným pomocníkem při léčbě některých tělesných obtíží a vztahových problémů. 🙂

Je užitečná v situacích kdy:

-dlouhodobě prožíváme životní nespokojenost, zmatek, pocity viny, bezmoc osamělost, únavu, nebo „divné“ pocity
-nerozumíme sobě, nebo svému okolí
-se nám v životě (nebo ve vztahu) opakují nepříjemné situace, které nám komplikují život
-procházíme životní krizí
-se nám nedaří vyrovnat se životními změnami či ztrátami
-nás trápí deprese, úzkost, panické ataky, závislosti, psychosomatické obtíže (poruchy příjmu potravy, sexuální obtíže … )
http://www.ak­tip.cz/cs/pro­dukty-sluzby/psycho­terapie/index­.html

lexx

pseudověda a podvod když se psychouš tváří že všechno ví a pomůže Ti, dobrou radu dá, starou belu tak leda…

jjsemtujak

Psychoterapie je záměrné a cílené používání psychoterapeu­tických prostředků kvalifikovaným odborníkem – psychoterapeutem v souladu s vědeckými poznatky.
Psychoterapie a hypnoterapie Vám umožní také řešit např. změny v životě a jejich zvládání (odchod dospělých dětí z rodiny, změna zaměstnání, rozvod, rozchod, ztráta blízkého člověka apod.), osobní trápení, vztahové problémy (partnerské, rodinné).
Psychoterapii a hypnózu můžete také využít k osobnímu rozvoji a učení se nebo zvýšení sebevědomí.