MiKu

Co je pro tělo prospěšnější, vstát ihned po zazvonění budíku nebo si ho posouvat a ještě se dotáhnout?

Nebo je to tzv. od povahy? Někomu vyhovuje to a jinému zas opačně? Já mám třeba ráda si nastavit budíka na půl šestou a po deseti minutách ho odklikávat a z postele vylézt až v šest… :)

Nejlepší odpověď
zjentek

Prospěšnější organismu nebude asi ani jedna z tebou uvedených možností, obé je proti přírodě. Ale když už podobné iracionální chování za každou cenu „musíme“, tak ano, bude to „od povahy“- kdo je „vytřepaný z povinností“, určitě si „budíka neodklikává“. ;)

Další odpovědi
Hlada

Nastavování budíka na půl šesté musí být zdraví škodlivé a nějaká ta minuta okolo na tom nic nezmění.

yuko

Nejlepsi je vstat 10 minut pred jeho zazvonenim a zvoneni vypnout.

ivzez

Nevím, co je pro tělo prospěšnější.

Mně vyhovovalo si nastavit dva budíky po 10 minutách,
vstávala jsem většinou až po zvonění druhého budíku.

Těch pár minut spánku získaných mezi prvním a druhým
budíkem pro mne bylo velice příjemných.

Ale na půl hodiny bych to nenatahovala. (–:

jirka F

Možná lepší si ještě zdřímnout na 5–10–15–20–25–30…minut.Pokud je na to čas.Já se třeba budím už o čtvrt hodiny dříve než zazvoní budík.Nevím večer řeknu že zítra budu vstávat ráno v 6:16 a už se probouzím v 5:55.