Co je povoleno vzít do letadla?

Jaké věci je dovoleno si vzít na palubu letadla.

Nejlepší odpověď
Luss

Lepe je vedet co do letadla nepatri, viz odkaz letiste Ruzyne. http://www.prg­.aero/cs/site/sluz­by_letiste/sluz­by_cestujicim/od­baveni_cestuji­cich/bezpecnos­tni_pravidla/za­kazane_predme­ty.htm

obecne noziky, pilniky na nehty, nuzky, tekutiny (hyg.potreby) atd. patri dolu do zavazadloveho prostoru. jinak kazde letiste k bezp.predpisum pristupuje ruzne prisne, coz vim z vlastni praxe, ale lepsi nikde nic nepokouset. Piti do letadla, tedy koupeno v bezcelni zone a pripadne zabaleno a oznaceno Vam na palubu pusti. Nejlepsi je pak ptat se konkretne na danou vec na konretnim letisti.
ale tekutiny, ostre predmety, zbrane samozrejme na palubu nepatri. fotak, mobil, klice, notebook, mp3 atd na palubu pusti. o jejich pouziti za letu je zase dobre se informovat u letusek.