Curiosity

Co je nejúčinnější lék na OPAR? A pokud možno něco, pro co nemusím do lékárny!! 😁 aui aui ☹

Hrozně to bolí!! Mám nateklou celou hubu a vypadá to, že se to klonuje!!! ☹ CHJO! ..a svědí to jak sviňa!!Nikdy jsem to nemívala, až poslední dobou. ☹ PÓÓÓMÓÓÓC!!! :'(
Doplňuji:
TAK JSEM BYLA V LÉKÁRNĚ PRO HERPESIN!! 🙂 A už to pěkně matlám! DĚKUJI VŠEM MOC ZA RADY! A JEŠTĚ INFO PRO VÁS: magistra mi řekla: DEJTE SI NA TO „MAZ Z UCHA“ !!! ..a to už je druhá, co mi toto řekla!! ..první byla moje kamarádka na střední škole.. že prý to tak dělá její otec.. přišlo mi to FAKT nechutné.. ale asi na tom něco bude!! JENŽE JÁ SI UŠI PRAVIDELNĚ ČISTÍM A NIC BYCH TAM NEVYKOPALA!! 😁 ..a i kdyby.. FUJ.. je to nějaké nechutnéé.. :-/// ..ale asi to fakt funguje.. no to jen tak pro zajímavost.. A JE TO ZADARMO!!! 😁

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­104&q=opar&sa=Vyh­ledat

Další odpovědi
barnajka

Taky mám blbý pocit, že bez lékárny to asi nepůjde… :)

Zaklepat (!!!) – já opar ještě nikdy v životě neměla, ale moje mamka na to dost trpívá. Vždycky stačí trochu víc stresu, k tomu špatná životospráva, málo vitamínů…a opar je tady. Teta je zdravotní sestra a na ty opary mamce kdysi naordinovala koňský dávky B-komplexu. Když k tomu přidáš i céčko, bude to jedině dobře. Per to do sebe tak dlouho, dokud opar nezmizí – ten B-komplex by to hojení sice měl urychlit, ale i tak počítej, že pár dní s tím určitě válčit budeš. Fajn je zařadit i do stravy hodně potravin s obsahem vit. B – mamka si vždycky dělá kvasnicovou pomazánku :))

Když ji opar chytl posledně, zkusila si koupit náplasti Compeed – sice frflala, jak je to drahý, ale nakonec uznala, že se ty peníze vyplatily. Ta náplast je sice průhledná, ale opar pod ní jakoby zneviditelní – nevypadá tak hnusně, nesvědí… A i to hojení prý bylo rychlejší než obvykle http://www.le­karna.cz/compe­ed-naplast-na-opary-15ks/

Jo a hlavně: hoď se do klidu!!! Pokud jsi s opary problémy nikdy nemívala a najednou máš už několikátý, něco asi bude špatně. Nemáš teď nějaký trápení nebo stresový období? Stres je sviňa, tak bacha na něj ;)

Pájo

Do lékárny, šup… čím dříve opar účinně ošetříte, tím dříve se ho zbavíte. Pořiďte něco z níže uvedeného.. krémy:

  • Herpesin
  • Vectavir
  • Aciclovir AL
  • Zovirax
  • Viru-merz

nebo náplasti/gely:

  • Compeed náplasti na opary (běží TV reklama)
  • Náplasti Cosmos na opary
  • Herpclair herpes labialis gel

Hifive

Bohužel pro to do lékárny asi budeš muset zajít, z vlastní zkušenosti doporučuji mastičku HERPESIN. :)

Sůwa

Mám dva vyzkoušené způsoby, jak se zbavit oparu, ale měl by to být ten virového původu, ne jako důsledek horečnatého onemocnění.
První je snadný, nemusíš do lékárny, ale do potravin. Na rozpálné máslo dáš drobně nakrájenou cibulku, když se zpění, rozdrobíš na ni kostičku droždí. Ono se úplně rozteče a až začne zas tuhnout, vyklepneš na to 2 vejce a zamícháš (+přisolit)Je to jako květákový mozeček a docela chutné. Taky ale můžeš jíst droždí jen tak.
Druhá rada je poněkud choulostivá, prostě na opar naneseš maz z vlastního ucha a necháš působit.
Doplňuji:
No, hnusný…je to z přece z vlastního ouška 🙂. To droždí čili kvasnice si ale udělej taky, obsahuje celou řadu vitamínů B.

Wang

To s tím ušním mazem mohla říci tak max. laborantka. Určitě ne Mgr. nebo PharmDr.! V lékárně bys od VŠ studovaného farmaceuta takovou „babskou“ radu dostat nikdy neměla.
Neřeším teď, jestli ten maz funguje nebo ne…

hanulka11

nanes si na něj pastu na zuby a zaschne za pár dní se sloupne …je to vyzkoušené

jaza

Ahoj, celý život si na opary dávám měsíčkovou mast a za 2–3 dny mám klid. Ale pozor, je jich několik, musíte si koupit tu nejmastnější – nejlíp v lékárně. Tuto mast také používám na odřeniny, spáleniny apod. Rychle se vše hojí. V předešlých příspěvcích mají pravdu, že to můžete mít z nedostatku vitamínů. Zkuste B-komplex.

lexx

Potvrzuji: zubní pasta fakt funguje a každý má doma. Jednoduché bývá účinné.