majki636

Co je nejlepší pro děti na podporu imunity?

Odpovědi
Ametyst

Nekrmit je sladkostmi. Vůbec je nezvykat na bílý cukr.

Alesh

zdravá strava = dostatek zeleniny, vlákniny, redukce cukrů (eliminovat sladkosti, bonbóny apod.); otužování = vycházky za téměř každého počasí, nepřehánět to s oblečením, tedy tzv. nepřestrojovat; pohyb v přírodě, sport

Drap

Otužování

da ny

Dětskou imunitu ohrožuje kolektiv i sychravé počasí. Jak ji posílit?
https://zdravi­.euro.cz/leky/i­munita-u-deti/
Základem dobře pracujícího IS, je střevo, osídlené prebiotiky. Přirozenou cestou, mateřským mlékem, tedy kojením, Případně náhradními mléky s probiotiky, pro kojence. Správná hygiena rukou. Pobyt na čerstvém vzduchu, v přírodě.
Problémem jsou opakující se infekce v dětském kolektivu (školka). Každou nemoc důkladně „vyleželo“ a nepřecházet. Dostatečné oblečení.
Vhodné složení stravy (vyvážená).
• Ovoce
• Syrová zelenina
• Celozrnné pečivo (až po 3 roce života)
• Luštěniny, rýže
• vhodné rostlinné oleje (ne slunečnicový)
Doporučuje odstranit výrobky z kravského mléka a bílý cukr (hroznovým cukrem, medem či sirupem z agáve) i ovocné cukry/sirupy s mírou,
vitamíny a minerály pro děti. Kromě vitamínů C byste měli dbát také na dostatečný příjem:
• Vitamínů B, které kromě podpory látkové přeměny přispívají také ke správné funkci imunitního systému
• Vitamínu D, jenž významně ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu, je také důležitý pro správnou stavbu kostí a zubů a podporuje rovněž imunitní systém
• Železa, které má většina z nás spojené s krví, jíž je součástí, podporuje však i obranyschopnost
• Zinku, jenž kromě vzhledu kůže, vlasů a nehtů ovlivňuje také imunitu
• Selenu, který příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu, činnost jater i štítné žlázy
Smutné je, že na dostatečný obsah živin z ovoce a zeleniny nelze spoléhat. Je to dobrá vláknina, někdy rozumně lidskou rukou přihnojená.
Zn je v dýňovém oleji, ze stravy se získává těžko a je špatně vstřebatelný.
.Někteří rodiče podporují IS přípravkem Colostrum (pozor u ABKM, alergií apod.).